forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Jak nebo čím nejjednodušeji naprogramovat ATtiny88

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory

budik
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 září 2014, 21:34    Předmět: Jak nebo čím nejjednodušeji naprogramovat ATtiny88 Citovat

Jak co nejjednodušeji naprogramovat attiny88? Pokud možno jednoduchým HW.
Děkuji za odpověď.

Arrow administrator: přejmenováno z "attiny88"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Balů
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 září 2014, 23:06    Předmět: Citovat

1) Můžeš použít PonyProg (pokud ho podporuje). Na stránkách PonyProgu máš zapojení programátorů jak na COM, tak na LPT port PC.
2) Koupit nebo sestrojit programátor STK500, který funguje pod AVR Studiem 3 a 4, takže čip, který umí AVR Studio se s ním dá naprogramovat.
3) Koupit nebo sestrojit USBasp a použít třeba eXtreme burner.
4) Koupit třeba ASIX Presto nebo Forte s programem Up.

Výhody/nevýhody :
1) výběr HW pro COM i LPT, nízká cena, otázkou je podpora.
2) nepotřebuješ žádný další SW, ale potřebuješ mít naprogramovaný čip (pokud nekoupíš hotový)
3) Dá se postavit za pár korun (1xIO a trocha bižuterie), ale potřebuješ mít naprogramovaný čip (pokud nekoupíš hotový)
4) Rychlý, spolehlivý, široká podpora čipů, super podpora od výrobce, jednoduchý nastavování pojistek, které téměř vylučuje chybu a zablokování čipu. Mínus je nutnost použití specíálního programu (dodaný výrobcem), ale hlavně vysoká cena pro někoho, kdo naprogramuje 1-2 čipy ročně...

Z vlastních zkušeností bych Presto za nic neměnil. Pokud ale chceš něco levnějšího
a máš někoho, kdo Ti naprogramuje ATmega8, tak bych řekl, že 3) je dobrá volba.

A pokud potřebuješ jednorázově naprogramovat IO, tak se můžeme domluvit.

xpertvis
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 září 2014, 23:53    Předmět: Citovat

kupil by som USBasp z Ebay, ak to nemusi byt hned. Pockas si 2-3 tyzdne, ale budes to mat funkcne, a za tu cenu to aj tak lepsie doma nepostavis.

stanleyv
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 29 září 2014, 6:15    Předmět: Citovat

Alebo to kupiš na aukre, a máš to na druhý - tretí deň doma. Myslím, že cena sa dá.

http://aukro.cz/listing/listing.php?order=m&string=usbasp&search_scope=v%C5%A1echny+kategorie&bmatch=s0-elektro_czech-0819

budik
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2014, 21:59    Předmět: Citovat

Tak mi minulý týden konečně přišel programátor z Ebay jak mi radil xpertvis.
Po otevření obálky jsem ihned zapojil programátor do USB. Zařízení PC načetl a přidělil mu ovladač. To mne trochu zarazilo, neboť se programátor nereprezentoval jako programátor, ale zařízení HID. Až po nějaké době hledání na internetu jsem zjistil, že nevlastním programátor USBasp nýbrž USBisp, i když podle prodejce mělo jít o USBasp. naštěstí jsem našel stránku, kde se s podobným problémem již někdo setkal. Podle návodu jsem úspěšně přepsal FW Programátoru pomocí LPT a PONYPROG a vytvořil z USBisp USBasp. Laughing
Dále jsem zjistil, že pokud použiji program AVRDUDESS mohu vesele naprogramovat ATTINY88 i přes LPT. Embarassed

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.