Blikání LED s PIC16F872

Pro Anonymní: No asi jsem byl zbytečně ostrý, ale dotaz na mně udělal dojem “programátorů”, kteří na fóra píšou dotazy typu “Už tři dny hledám knihovnu pro ovládání displeje 16x2 znaků - poraďte.” a přitom napsat podprogramy pro základní ovládání tohoto displeje po pročtení datasheetu je otázkou cca hodiny. “Komfortní nadstavba” je už pak samozřejmě jiná pohádka a záleží na tom, co od knihovny člověk čeká.

Pro Matyáše: Poslyš, pokud s MCU začínáš, asi by bylo pro počáteční pokusy lepší použít procesor s interním oscilátorem. Jednak si zjednodušíš zapojení a jednak budeš mít jistotu, že pokud program nic nedělá, není to chybou oscilátoru. Pokud používám externí krystal, dělám to tak, že si naproramuju blikání LEDky, naprogramuju MCU. Jakmile se LEDka rozbliká, přehodím hodiny na krystal. Pokud LEDka bliká dál, je vše OK a natahuju program, který tam má být. Pokud používám externí zdroj hodin, není problém logickou sondou zjistit, jestli hodiny běží, u krystalu to tak jednoduše nejde - tam se často nechytneš ani s osciloskopem. Už se mi totiž stalo, že jsem měl zkrat pod SMD krystalem a MCU z krystalu nejel, dokud jsem zkrat neodstranil.