AVR Studio - Nejnovější verze a link na stažení

a co akoze ma byt to xff? To by neprelozil ani Kiel. Si z nás robíš kozy? :slight_smile:

Uz viem. Ty nás skúšaš :wink:

lebo keď je tam správny (domievam sa, ze si to asi tak myslel) zápis

 DDRB = 0xff;

tak všetko po preklade funguje.

P.S. A ešte niečo, skús komunikovať. Podľa možnosti úplne. Radi Ti pomôžeme
preklad.png

Chlapi měli jste pravdu chybělo mi WinAVR :blush:
Ještě něž se vypíše Build tak se mi ukáže dialog viz příloha díky

Build

Build started 27.6.2014 at 11:53:03
0 [main] sh 7976 sync_with_child: child 5796(0x154) died before initialization with status code 0xC0000142
88619 [main] sh 7976 sync_with_child: *** child state waiting for longjmp
/usr/bin/sh: fork: Resource temporarily unavailable
mmcu=atmega8 -Wall -gdwarf-2 -Os -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -MD -MP -MT ledd.o -MF dep/ledd.o.d -c …/ledd.c
/usr/bin/sh: -Wall: command not found
make: [ledd.o] Error 127 (ignored)
mmcu=atmega8 -Wl,-Map=ledd.map ledd.o -o ledd.elf
/usr/bin/sh: -Wl,-Map=ledd.map: command not found
make: [ledd.elf] Error 127 (ignored)
avr-objcopy -O ihex -R .eeprom -R .fuse -R .lock -R .signature ledd.elf ledd.hex
avr-objcopy: ‘ledd.elf’: No such file
make: *** [ledd.hex] Error 1
Build failed with 1 errors and 0 warnings…

chyba.jpg

Ještě se nikdo nenašel kdo by mě pomohl ? :blush: díky

Tobě je taky těžký radit. Ty sem kromě jedný chybový hlášky nedáš žádný jiný informace. To se pak těžko radí. Co takhle sem hodit třeba nastavení “Project Options” - aspoň Include directories a Custom Options …

Velice si vážím vaší pomoci a přikládám výše požadované v příloze.Ještě jednou díky

Fakt nechapem. Dostanes par otazok a neodpovedas poriadne.

Co si sa to vlastne snazil prelozit ked si dostal takuto hlasku? Mam sice az dve gule, ale ani jedna z nich nie je krystalova.

Nenapises v akom OS si to instaloval, ako si to instaloval, ci sa pri instalacii objavili nejake hlasky, ani co prekladas a pre aky MCU to prekladas. Ako mas nastavene ochrany OS ani nic.

Tak nainstalované to mám na WIN 8.1 a žádné hlásky při instalaci jsem neměl ,překládám to pro ATmegu 8 tento příklad viz níže a ochrana OS nevím jak je nastavena díky

#include<avr/io.h> #include<util/delay.h> int main (void) { DDRB = 0xff; while (1) { PORTB = 0xff; _delay_ms(1000); PORTB = 0x00; _delay_ms(1000); } return 0; }

Vidis? Uz je to lepsie :slight_smile:

win8 chvalabohu nepoznam, ale na win7 som mal problem s jednym sw ktory pracoval iba na polovicu. cely problem po asi mesiaci skumania bol v tom, ze som musel sw nainstalovat do ineho adresara ako “Program Files”, lebo ak je nirco nainstalovane tam, tak vnutorne ochrany OS chcu kde ake potvrdenia, alebo ani nechcu, len nedovolia programu normalne bezat. od toho zistenia si instalujem veci mimo tieto adresare na Win7. Ale pravdou je, ze AVRStudio + Toolchain mam nainstalovany tam a vsetko bezi. Neviem ale ako to je v win8.

Teď jsem to zkusil nainstalovat do druhého adresáře speciálně proto vytvořeného a nepomohlo to pořád stejná chyba :frowning: :smiling_imp:díky

Podle mně bude chyba v nastavení cest. AVR Studio nedetekovalo ani AVR Toolchain ani WinAVR. Ve tvých nastaveních jsou cesty prázdné. Viz. přílohy. Pokud je to tak, budeš muset cesty k souborům nastavit ručně. Btw - používám Win7 64-bit a šlape to.
AVR_Toolchain_nastaveni.png
WinAVR_nastaveni.png

Tak jsem to upravil a výsledek přikládám v příloze,při stisknutí Build
napřed se objeví dialog rm.exe chyba aplikace když kliknu na OK tak se vypíše okno Build taky jsem umístil do přílohy dialog Project Options jak to mám nastaveno doufám že vám to pomůže při hledání chyby kterou dělám předem díky za pomoc

Tvoj problem ma isto jednoduche riesenie.
No na tvojom mieste by som odinstaloval Studio aj WinAVR, a znova ich nainstaloval podla defaultnych nastaveni, tj. winAVR na defaultne miesto a rovnako projektovy priecinok na defaultne miesto.
Ak bude vsetko fungovat, usetris si kopec casu. Ak nie tak sa nic nestane, lebo budes v rovnakom bode ako si aj teraz.

Hele - zkusil jsem “odstranit” (změnil jsem mu příponu) z adresáře WinAVR\Utils soubor rm.exe a šlape to taky. Řekl bych, že se Ti rm.exe z WinAVR neshodne s Windows 8 …

rm.exe zajišťuje smazání nějakých souborů před kompilací.

Kde bych si mohl stáhnout AVR Toolchain? hledal jsem pomocí googla a nic jsem nenašel když mě nejde WINAVR tak bych zkusil AVR Toolchain třeba přes WIN8.1 to projde díky

atmel.com/tools/ATMELAVRTOOL … NDOWS.aspx

meloun mi přijde jako úplnej lenoch nebo jako člověk úplně mimo

Ten odkaz co je uveden výše o tom vím ale tam se musí člověk registrovat a to se mi nechce díky

nuz ked sa ti nechce tak to sa tazko k niecomu dopracujes…

to je pro člověka zabývající se elektronikou těžké si založit fake účet a namlátit tam nějaký fake údaje?

Ahoj meloun.
Uz asi 2 roky pouzivam Code::Block for arduino. Prakticky stahnes a nic neinstalujes, vse je pripravene. Pro nahravani do uP pouzivam jiz trochu vyhnily avrdude. Nejvetsi problem je nastaveni pojistek ale jde to ale dre to.
Muzes to zkusit stahnout a prelozit svuj program, melo by to jit i pro windows 8.1