Náhrada tranzistoru Z0607 MA A407

Prosím Vás spalil se mi tranzistor Z0607 MA A407 nemužu ho nikde sehnat .
Jaky jiný typ by se dal použit .Dík

:arrow_right: administrator: příspěvek byl přejmenován z "tranzistor"
:arrow_right: administrator: přesunuto ze sekce "Ostatní"

Co to je zac? podobny oznaceni jsem u tranzistoru v nasich koncinach zatim nespatril…

Spis napis, jaky to ma mit parametry…

Ale jesli te dobre odhaduju ze zdejsich prizpevku, nejsi v elektrotechnice zrovna nejsilnejsi… mozna bude jednodussi napsat, k cemu to chces pouzit :wink:

Na plošne desce byl spalený ten typ tranzistoru chtěl bych ho vyměnit .

Co ta deska dela?

Nasel jsem pouze triaky od ST Microelectronics
Treba napriklad Z00607MA 1BA2… Neni to triak? pocet nozicek je stejnej jako u tranzistoru :wink:

Ta deska je z pracky , vyvody má tranzistor 3.

z pracky, jako ty na prani pradla? to by skutecne mohl byt triak… ten totiz slouzi ke spinani stridaveho proudu (coz tranzistor bez usmernovace neumi).

Ted uz je jen otazka, jakej proud by to melo spinat… :wink:

Nemuzes ten plosnak s tim triakem vyfotit? Ze by se dalo priblizne odhadnout, ktera nozicka ma jakej vyznam a velikost pouzdra by taky mohla neco napovedet…

Se mrknu na odber nasi automatky a neco najdem…

Rusové vydávají serii knih v edici Remont, kde jsou návody na opravu různých elektronických přístrojů (již cca 110 knih).
Uznávám, že zde je to čtení pro dříve narozené, ale schema a zapojení součástek je snadno čitelné. Již se mi podařilo dle jejich návodu opravit televizi Thompson a monitor a telefon Panasonic.

O pračkách zde vyšly čtyři knihy.
Zde je možno vyčíst, že se na mnoha deskách praček používá triak Z0607MA. Jako přibližnou náhradu zde uvádějí BCR1AM-12 (jiné zapojení vývodů).
Ale ani ten se zde nedá sehnat a dle parametrů by měl vyhovět T08-6A. Tento se za cca 6 Kč sehnat dá.

Až přijde součástka T08-6A tak to zkusím vyměnit ze zadu jsou spalený spoje to zkusím propojit dráty.Nevím zda bude ještě něco spalenýho.Na desce s červeným čtvercem je ten spalený .
deska 2.jpeg (225 KB)
deska.jpeg (225 KB)
tranzistor.jpg

hmm… tak to vidim blede… :frowning:

Proč bledě myslíte žě to už nepůjde?

myslim ze ten zkrat asi tomu IO nesvedcil :frowning: ale uvidis, treba to prezil :wink: ikdyz tomu moc neverim…

Mohl by jsi uvést typ pračky?

indesit WI 102 (EX)

Jedná se asi o modul EVO-I.
Zapojení máš v příloze.
102.pdf (1.37 MB)

Mám stejný problém pračka indesit WSS84TX EX deska vypadá stejně. Děkuji za informace.

Podle toho pdf-ka, co poslal Zito, je na předposlední straně (51) náhrada, a to typ MAC97A8. Triak 600V, 0,8A. Už jsem ho kdysi měnil v desce od lednice. Tady ho mají: gme.cz/mac97a8-p224-044
Ale mohl s sobou odpálit i výstupní pin řídícího procesoru, takže to nemusí být 100%. Ale za tu cenu se to vyplatí zkusit.