AVR Studio - Nejnovější verze a link na stažení

Nie, dalej som sa uz ani nedostal. Nemalo to pre mna zmysel. Mozno tam uz nic neciha. Ja som vsak skoncil uz v prvom leveli. Nemam jednoducho trpezlivost pri kazdom preprogramovavani rozpajat a znovu nadpajat komunikaciu s programátorom. Trva to tak dlho, ze aj keby ten zvysok bol pozlateny, ja ho pouzivat nemienim. Preprogramovavam procesor v procese ladenia relativne casto.

JTAG principialne odmietam, lebo iba kvoli ladeniu programu odmietam obetovat z priestorovych dovodov tak vela pinov z procesora. A JTAG mi nikdy v minulosti nepriniesol ziadny pozitivny efekt z emulacneho krokovania. Dokonca ma emulovanie programu raz stalo tak tyzden casu, lebo pri krokovani cez JTAG program “robil” to co som od neho ocakaval, ale pocas normalneho behu sa jeho cinnost prejavovala inak. Odvtedy pouzivam na ladenie programu vyhradne testovaciu LED, ktorej frekvenciu blikania na krátku dobu zmenim pri dosiahnuti testovaneho stavu alebo sw ladim cez UART vycitavanim par desiatok az sto premennych, podla potreby. SPI je v tomto smere velmi prakticke, lebo MISO, MOSI a SCLK su plne vyuzitelne vo vlastnej aplikacii.

AVRDragony s AVRStudiom 4.19 funguju presne tak ako potrebujem a mam ich niekolko . Doma, v praci, atd. Vobec netvrdim, ze je to najlepsie na svete, to asi nie. Kazdy pouziva to, na co si zvykol a co pouziva. Rozhodne ten editor v AVRStudiu 4 na dnesne pomery dost malo komfortny. Napr. AVRStudio 5/6 alebo aj C::B (a samozrejme aj dalsie) maju editor omnoho vymakanejsi.

Code::Block som na preklad a programovanie rozchodil, uplne mi tam vsak chyba integracia simulacie i s moznostou programovo “vnucovat z vonku” signaly pocas simulacie. Cas od casu to potrebujem, napriklad pri cvicnom sw testovani trvania nejakeho kodu. AVRStudio4 to vie. A taketo testovenie je predsa len pohotovejsie, ako miesto toho vkladat do mcu dalsi kod, ktory pri kazdom prechode urcitym bodom odpamata stav citaca/casovaca. O synchronizacii s vonkajsim zdrojom testovacieho signalu ani nehovorim. Ako som uz uviedol, JTAG je pre mna neprijatelny.