[Pomoc] AVR - vzdialene ovladanie

Ma niekto skusenosti so vzdialenim ovladanim (mam na mysli vysielac/prijimac), cez radiove vlny. Niesom si isty, ci nieje na to treba nejake povolenie,alebo ci sa na to da pouzit nejake volne pasmo.

Pouzil by som na to asi dva procaky ATmega,alebo ATtiny(vysielac/prijimac), fungovalo by to pomocout UART-u? alebo co by bolo vhodne na to pouzit, nejaky integrac, napr MC145028 a pod? Nemam s tymto vobec ziadne skusenosti, rad by som bol ak by niekto skusenejsi podaril, alebo aspon ma naviedol.

Dakujem

Nepremyslel si o IQRF?

Ani nie, akurat som to vygooglil, ale co som narychlo pozrel, tak je to pre PIC, takze neviem, skorej by som bol radsej pre atmely, a nieco home-made, neviem preco to tak je, ale radsej si veci stavam sam ako kupujem hotove, neni problem s €…

ridici mcu je sice pic, ale ma na starosti prave spis jen ten hardware, mel by jit nastavit jen jako prevodnik - treba neco mu posles z avr po uartu a on to preposle radiem dal, tam to prijmes a zase si to muzes poslat do avrka a pracovat s tim… jeste jsem s tim sice nedelal, ale myslim, ze tohle by to melo zvladat a kdyz se podivas na hw.cz/, je tam par tutorialu s IQRF, treba ti pomuzou :wink:
Kdybys vsak narazil na nejaky jiny radio pouzitelny pro jednoduchy prenosy, tak se s nama poděl :slight_smile:

Mno po dlhom hladani som predsalen nieco nasiel, sice je to pre PIC, ale to nevadi. Link je TU. O tyzden to skusim, bo teraz nemam moznost sa “rozlozit” s vecami :smiley:

Edit #1 : Este Tento Link , ale nenasiel som vobec nic kde sa suciastka TLP 434 a RLP 434 ktora je v scheme pouzita predava.
Edit#2 : Celkom pekna schema + zdojak, ale je tam pouzite TX433 a RX433 , a v GME ho nemaju :frowning:

Sice na PIC, ale myslimze by o mohlo fungovat