Načtení AT89S51 programátorem AVR ISP a AVRProg USB v3

Nemám to ověřené, ale ASIX Presto by je měl umět. Ve výběru součástek tohoto programátoru je na výběr 26 MCU od Atmelu s architekturou 8051. AT89S51 i AT89S52 tam jsou.

V dobách, kdy jsem ještě s touto arcitekturou pracoval jsem používal SPIPGM37 (chaokhun.kmitl.ac.th/~kswichit/SPI_Pgm/SPI-Pgm37.html). Program jsem používal ve WinXP. Dokonce tam šel i nastavit IO port, že fungoval i s PCI paralelním portem, který se na adresách standartního portu prostě nehlásil, ať jsem ovladač přemlouval, jak chtěl (přestože nastavení v ovladači bylo). Programátor jsem měl tento : hw.cz/teorie-a-praxe/konstrukce/lpt-isp-prog.html

Programátor vyjde na pár korun, bohužel vyžaduje LPT port, což je u dnešních počítačů problém. Pod Windows 7 už jsem ho ani nezkoušel. Od té doby, co mám Presto leží tento v šuplíku…

Ale je pravda, že oba zmíněné kontrolery v seznamu podporovaných obvodů v datasheetu toho AVR ISP programátoru jsou… Otázkou je, jestli s kontrolerem správně komunikuje AVR Studio, které je pro AVR jádro. Programovací a čtecí příkazy mohou být jiné a AVR Studio si s těmito kontrolery nemusí poradit.