Poslanie stringu na seriovu linku (VB)

Zdravim Vas, mam problem s odosielanim dat po seriovej linke. Na porte mam pripojene zariadenie kde chcem na LCD zobrazovat text, pripadne hodnotu ktoru zadam v programe. Cez terminal mi vsetko funguje, takze na strane zariadenia problem nebude. Vytvoril som si jednoduchy program kde som si nakonfiguroval seriovu linku a pomocou tlacitka odoslem hodnotu ktoru si zadam no problem je ze zariadenie mi ju nikdy neprijme. Komunikacia prebehne v poriadku, no prijatie dat sa nikdy neuskutocni. Nevedel by niekto v com robim chybu? Dakujem

Private Sub Low_button_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Low_button.Click SerialPort.Write(250) End Sub

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

zdravim.
Myslim ze v zatvorkach SerialPort.Write by mal byt string. Ale takto ako to mas by to malo zobrazit aspon nejaky cinsky znak. Vyskusaj tam dat string.

Ano skusal som aj takto:
Private Sub Low_button_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Low_button.Click
SerialPort.Writeline(“250”)
End Sub

Vysledok ale stale rovnaky a na displeji nic

neviem ake zariadenie to mas na druhom konci, ale neocakava aj nieco ako \r\n, aby vedelo ze uz prijalo vsetky znaky ?
Ak nie tak potom ma uz len napada nastavenie portu. Ked som robil podobny program a nevedel som co odosielam do MCU, tak som si vytvoril virtualny seriony par serial-serial za pomoci com0com. Na jeden port som pripojim obycajny terminal, a na druhy moj program.

Mam na tom svoje zariadenie s M644 a ziadne ine byty uz nevyzadujem. Z terminalu mi to ide normalne, cez herkules-a tiez normalne no cez VB nic. Nastavenie portu ma tiez napadlo tak som otvoril nastavenie portu terminalu a nastavenie vo VB a nastavil vsetko rovnako. To s tou kontrolou som nepochopil, mohol by si to presnejsie opisat? Dik zatial

Myslis ten virtualny seriovy par ? Odborne sa to nazyva null-modem emulator. Vytvori ti ro dva virtualne porty, ktore su prepojene. Otvoris si herkulesa a pripojis sa na jeden z tych virtualnych portov. Spustis svoj program a pripojis sa na sruhy virtualny port. Ked potom nieco odosles zo svojho programu, malo by sa to objavit v herkulesovi ako prijaty text (alebo nieco). A opacne: odoslane z herkulesa prijme tvoj program…

Edit: pozrel som znova na tvoj kod a vsimol si, ze pouzivas SerialPort ako meno portu.
vytvoris si referenciu portu: Dim com1 As IO.Ports.SerialPort = My.Computer.Ports.OpenSerialPort(“COM1”);
a text potom posielas cez tu referenciu: com1.WriteLine"250");
com1 je ta referencia, a “COM1” je nazov serioveho portu, na ktorom mas pripojene svoje zariadenie.
Prepac ze som si to nevsimol skor.

Ten seriovy par urcite vyskusam, tiez som rozmyslal ako by sa to dalo spravit no nic ma nenapadlo a velmi by mi to pomohlo lebo takto neviem ci vobec z toho nieco lezie alebo nie. Tu tvoju upravu vyskusam aj ked ja som neposlal cely program a myslim ze ked nastavim v komunikacii ze chcem komunikovat s portom COM3 tak by to malo bezat, ale mozno je to prave ono preco mi to nejde. Ked budem pri PC tak vyskusam a dam vediet ako som dopadol