Entering programming mode.. FAILED! mrtvy procesor?

Za posledni tyden mi odesel druhy procesor, pri nacitani programovaciho okna se mi zaseklo avr studio, ktere jsem nasledne vypl nasilne, po te mi pri programovani zacla vyskakovat tato skareda hlaska Entering programming mode… FAILED!

Mate nekdo nejake zkusenosti? Jde u atmegy 128 udelat “High Voltage Programming”? support.atmel.com/bin/customer.e … try&id=351

Dekuji

HVP u ATmega128 samozřejmě jde. Koukni do datasheetu.

Neco malo jsem nasel, ale moc tomu nerozumim, predpokladam ze 5V od programatoru budu muset asi odriznout, je to tak?

Ale - ATmega128 nemá žádné sériové programování na 12V. Má 3 módy:

  • sériové programování SPI (“In System Programming”), RESET je přitom na LOW, ovládá se sériově přes MOSI, MSO a SCK.

  • paralelní programování, RESET je na +12V, je možné měnit i jinak zamknuté flagy, ale ovládá se přes mnoho pinů (proto nelze programovat v desce ale musí být v programátoru), např. data běží paralelně přes PB7…PB0.

  • JTAG programování přes JTAG port.

Nelze tedy jen přepnout RESET na 12V, musí na to být jiný programátor i software než na SPI.

ajajaj :frowning: takze odfouknout horkovzduchem a schovat do supliku

kazdopadne diky, usetrilo mi to cas

JTAG programování může také nějaké problémy vyřešit, jestli jsou JTAG piny volné a je po ruce nějaký JTAG programátor.