Programovaní pod Androidem

Ked som tuto dilemu riesil, osobne mi vysiel maly netbook, konkretne vtedy 13" ASUS. Lahko sa zmesti aj zene do kabelky, mne do kufrika/igelitky. V penovo-latkovom puzde vyzera ako mala tasticka.

  • nema zmysel zaberat cast obrazovky na klavesnicu
  • zavretim netbooka je automaticky chraneny display a aj klavesnica
  • display 1366x768 je na aku taku pracu pouzitelny
  • OS WinXP, cize AVRstudio kompatibilny :slight_smile:
  • baterka 9,5h, dnes po vyse troch rokoch stale vydrzi vyse 7 hodin
  • pisanie je vdaka naklopeniu obrazovky voci klavesnici daleko ergonomickejsie a tiez nie su take problemy z odrazmi od okolia a display je preto citatelnejsi
  • Je pravda, ze na tablete sa da krajat cibula, na netbooku s tazkostami a zvacsa s trvalymi nasledkami.
  • mnozstvo dostupnych aplikacii, moznost pokracovat v praci presne v tom istom prostredi ako v robote/doma.

Nedosiel som do dnes na vyhodu tabletu voci malemu netbooku. Ak chcem k tomu nieco pripojit, musim tam zasunut ohavnu redukciu, z ktorej mam casto pocit, ze sa ten pripojovaci konektor alebo kablik utrhne. Mozno je to zamer, aby sa o pol roka musel kupovat tablet novy.
Na to na co si (asi) vela ludi kupuje tablet, pouzivam osobne hladkaci telefon s “velkou” 4.3" obrazovkou a s velkym poctom pixlikov.

Vedel by mi niekto zmysel existencie tabletu seriozne objasnit? Uvitam nazory aktivnych pouzivatelov, s dovolenim na frflanie si vystacim aj s mojimi nazormi :slight_smile: