forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

ENC28J60-ethernetové aplikácie, nastavenia, naprogramovanie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Jiné mikrokontroléry, procesory, hradla

frank.horrigan
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 23 leden 2010, 13:11    Předmět: ENC28J60-ethernetové aplikácie, nastavenia, naprogramovanie Citovat

Zdravím.
Chcel by som sa venovať ethernetovým aplikáciám a dogúglil som sa ku obvodu ENC28J60. A keďže som čo sa týka tohoto obvodu úplný začiatočník, chcel som sa opýtať ako sa nastavuje. Myslím tým ako mu zadám napr IP adresu, aby som ho pingol z PC.Je na to potrebný špeciálny programátor, alebo sa dá vyrobiť aj vlastnoručne? Mám základné skúsenosti programovania Atmelov.žiadne krkolomné programy len take somarinky ako blikanie ledky, zobrazovanie na sdemsegmentovke a čitanie vstupu z tlačidiel. Program nahrávam cez LPT port, pomocou takej jednoduchej schémy.Len správne prepojenie pinov na LPT s vývodmi atmelu. Existuje niečo podobné aj na ENC28J60?Tiež som sa dostal ku nejakemu IP stacku a programu MLAB len neviem presne na čo sú.Môže vôbec fungovať spojenie tohto obvodu a mikropočítača od atmelu?..Budem vďačný za každú radu.

Arrow administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

Arrow administrator: přejmenováno z "Začiatočník ENC28J60"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

pokus.omyl
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 29 leden 2010, 0:21    Předmět: Citovat

Tento obvod tě zbaví starostí s fyzickou vrstvou (po MAC; posílá rámce), další věci (protokoly, např TCP, UDP atd....) si už musíš zařídit sám, třeba programem v MCU. Obvod komunikuje po SPI, TCP/IP stack najdeš free na stránkách Microchipu.

http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/21883b.pdf
http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/01033B%2031.pdf

frank.horrigan
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 29 leden 2010, 15:19    Předmět: Citovat

No už som sa doťukal ku stránke kde je nejaký avr lib, a mám taký pocit že to je to čo potrebujem. Nejaká dobrá diša tam natukala ovladače roznych zariadení pre atmel, medzi inými aj pre ENC28J60.Pustím sa do toho ked budem mať viac času..Viem že to nepojde tak lahko ale lepšie ako nič.
http://www.mil.ufl.edu/~chrisarnold/components/microcontrollerBoard/AVR/avrlib/docs/html/main.html

Atlan
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 únor 2013, 16:43    Předmět: Citovat

Ako to skoncilo dostalo sa mi to pod ruky c osa stym vsetko da robit ma niekto aj konkretne skusenosti ? dakujem

zatial studujem toto tu http://svetelektro.com/Forum/web-server-s-enc28j60-a-atmega8-t26709.html

Technik
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12 únor 2013, 23:45    Předmět: Re: ENC28J60-ethernetové aplikácie, nastavenia, naprogramova Citovat

frank.horrigan napsal:
Zdravím.
Chcel by som sa venovať ethernetovým aplikáciám a dogúglil som sa ku obvodu ENC28J60.

Pokud to myslis s ethernetem vazne, hod ENC28J60 za hlavu a neutracej cas studovanim datashetu. Je prilis pomali a s tou SPI jeste pomalejsi.
Eternet je zalezitost pro 32bitove procesory. V zadnem pripade pro 8bitaky!!!
Stahni si od Microsoft Network Monitor, nainstaluj si ho na PC a podivej se, kolik dat si vymeni PC se siti jen pri pripojeni do site, natoz pak pri stazeni jedine stranky. 8KB buffer je nedostacujici.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Jiné mikrokontroléry, procesory, hradla Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.