S jakýma mcu je dneska nejperspektivnější začínat?

Dospupnost ARMov a ich puzdro sa tu uz rozoberalo

https://forum.mcontrollers.com/t/konec-vymluv-pro-bastlire-arm-v-dip28-pouzdre-je-dostupny/2573/11

LPC1114 v DIP28 v GME.

Nebal by som sa ist cestou redukcie TQFPxxx na DILxxx. Takych plosacikov je hafo a na bastlenie sa oplati tych 5-10ks nechat osadit profesioalnou firmou. Je pravda, ze tym je cenovy rozdiel “zruseny”, ale skusenosti s novu a zda sa ze mnoho desiatok rokov pouzitelnou platformou to stoji za to.

sam robim na ATmegach v GCC a STM32F0/1/4 kity mam v sufliku na ktore nie je cas, lebo zatial tie ATmegy na vsetko s prehladom stacia.
Ale ak by som zacinal, tak isto by to bolo Cortex M0/3/4.

Ak by ta zaujalo ST, tak potom rad STM32F10x oblukom vynechaj.
Z hladiska ceny a moznosti je asi najlepsi STM32F20x. Ma AD vstupy 5V tolerant, co STM32F0xx nema. To vydim ako velky hendikep. Vo farnelli su za velmi dobru cenu. STM32F3xx maju sice M4-kove jadro ale zufalo malo pamate. To uz potom radsej STM32F4xx. Sluzsne vyzera STM32L15x. Pamate je pomenej ale on je urceny pre nizko odberove aplikacie. Sumasumarum. STM32F20x je moj favorit. Dost pamate, dost rychlosti. Myslim, ze v amaterskych podmienkach nema ani zmysel pouzivat viacere vlastnostami blizke mcu. Preto si z tabulky vyber nejake pre Teba optimum, nakup 10ks, budes mat aj zlavu a za tu si ich nechaj niekde osadit na redukcie na DIL. Redukcie maju aj tu vyhodu, ze ich nemusis zaletovat ale vlozit do patice. Nemusi sa jednat hned o hotovu DIL40 paticu, ale tvar si sprav akykolvek a ako paticu pouzi lamaciu preciznu svorkovnicu. Potom mozes mcu zo starsieho, casom prekonaneho projektu mcu vybrat a pouzit v novom projekte.