Vícevstupový teploměr-přepínání čidel PT1000 v odpor. můstku

To Mikop: Pochopil som to spravne. Nenabadal si, aby cez Pt tiekol prud 30mA, iba si upozornoval, ze 30mA by mohlo stacit. Ja som sa len snazil varovat, aby to niekoho snad naozaj nenapadlo pouzit na Pt taky prud. Lebo cim vacsi prud na odpore, tym vacsi ubytok napatia a tym sa lahsie meria. Tak chcel som tym varovanim povedat len tolko. :slight_smile:

Popis mojho zapojenia je overeny a mnoho krat v priemysle uspesne odskusany. Pt1000 ma vyhodu pred Pt100, ze odpor privodnych kablov sa az prejavi 10x menej. Pri vacsej vzdialenosti by bolo treba odpor bud kompenzovat odpocitanim odporu vedenia, alebo pouzit troj ci stvorvodicove zapojenie. Trojvodicove zapojenie staci ak su oba vodice rovnakeho prierezu a z rovnakeho materialu, co je pri prakticky vsetkych realnym kabloch splnene. Ak sa nejde do extremnych teplot bezne pouzivam FTP kabel kvoli cene a vlastnostiam snad na vsetko. Je dobre kruteny a tieneny co zarucuje slusnu odolnost voci ruseniu, je mechanicky dost pevny aby ho montery hned z fleku pri tahani neroztrhli a hlavne je dostupny a lacny.