Proč se některé 2.5" HDD neroztočí přes redukci do PC n

Ahoj všem,

nevíte někdo, proč se funkční disky z notebooků (IDE), neroztočí přes obyčejnou redukci IDE 2.5" na 3.5" ?

Disk se nenastartuje.
Mám tu zkušenost, že spoustu Starých a starších disků jsem nezapl, ale v notebooku fungují…

Novější disky se mně roztočí všechny.
Napájení je přes 4pin MOLEX.

nedostatek proudu ve větvi?

myšlenka mě přišla jako dobrá, protože jsem to vždy zkoušel i na slabém zdroji. Ale bohužel se nepotvrdila.

Vyzkoušel jsem to na 2 zdrojích, bez jakýkoliv zařízení.
Z toho jeden zdroj byl kvalitní Fortron a HDD zase ani nepípl.

Moc tomu nerozumím, jako by tomu chyběl nějakej signál, proč to notebook roztočí a PC né ?

Dřív mě to netrápilo, ale teď bych z toho disku potřeboval zachránit nějaké data…

Nezkoušel jsi redukci na USB ? Je u toho i zdroj a některé typy mají konektor 3,5 i 2,5 na ATA a SATA. Rychlost přenosu je samozřejmě nižší. Mě s tím chodili všechny disky, které jsem měl. Naposledy ATA 105Mb, systém DOS 5.0. Stáří snad 20 let.
Např. alza.cz/redukce-usb2-0-na-id … 118670.htm

nezkoušel, ale kámoš ji myslím mám, tak to můžu zkusit a věřím tomu, že to snad i pojede.

Jen by mě zajímalo, proč to “nejde” přímo s tou redukcí na šrák…

100Megový disky, 200… 500MB tam mám v drtivé většině neúspěch.
Ale teď bych chtěl připojit právě jeden 4GB, ale z roku 97, takže zase bída :smiley:

8GB, 20GB…v pohodě jedou…

tak s redukcí do USB se HDD rozjel, což je zajímavé :slight_smile:
Asi v té klasické redukci chybí nějaký impuls, nebo nevím…

Co třeba zkusit ebay.com/itm/2-5-SATA-to-USB-2-0-Hard-Drive-HDD-Enclosure-External-Case-Convert-2-5-Inch-/271025368751?pt=US_Drive_Enclosures_Docks&hash=item3f1a5eeeaf za ty prachy :slight_smile: