Návod na plošné spoje pomocí plotru Aritma 0512

Ahoj.
Docela jsem se nad tim zamyslel a prisel jsem na to, ze Aritmu radeji nekupovat. Zde vysvetlim me duvody ale klidne nekdo jiny muze uvest protiduvody proc ano.
Nejdrive nevyhody Aritmy

  1. Dnes uz se Aritma blbe shani, vcetne nahradnich dilu, pokud se tedy neco pokazi, je obtizne nalezt nahradu, stene jako je obtizne koupit Aritmu ve slusnem stavu za slusny peniz. Co takhle koukam, tak nekteri se opravdu te ceny neboji.
  2. Kvalita je zavisla na kvalitnim ocisteni cuprexitu a na kvalitnim peru. Vzhledem k tomu ze ma vyroba je tak 1 DPS do mesice, obavam se, ze by mi fix neustale zasychal. Muzu se ovsem mylit, nekteri lide davaji fix do lednice a vydrzi jim tak dlouho.
  3. Asi by mi nevyhovoval ten kraval a to tukani pera.
  4. Vytvoreni slozitejsiho DPS muze trvat ruzne dlouhou dobu od 5 minut do 1 hodiny.
  5. Nekteri lide maji problem rozchodit komunikaci s pocitacem.
    Vyhody:
  6. Urcite by se mi libilo koukat se na to jak to maluje :slight_smile:
  7. Neni potreba osvicovat vyvolavat apt.
  8. Jednoducha reprodukovatelnost vysledku

Ja osobne jsem se vydal fotocestou a zacnu opet nevyhodami

  1. Kvalita predlohy je zavisla na kvalite tiskarny. S nekterymi tiskarnami nelze udelat kvalitni predlohu.
  2. Je potreba miti zdroj UV zareni - skodlive pro oci
  3. Misto jedne lazne s FeCl3 je potreba mit jeste druhou pro NaOH.
  4. Mit temnou komoru
  5. Nutnost pouzivat fotocuprexit, nebo si jej delat sam (docela slozak narocny na bezprasne prostredi)

Vyhody

  1. Rychle vytvoreni DPS i velmi sloziteho motivu
  2. Dle meho vetsi presnost a moznost delat s tencimi caramy a mensimy soucastkami.
  3. Nezavislost na cetnosti pouzivani

Tak se zamysli a vyber si.