pic 12f508

ad a programátor už asi třetí, nyní podle rady Admina viz obr. výše, SW mam IC-prog.

ad b programovat v desce jsem se pokoušel - bohužel bez výsledku, nyní v programátoru. Notebook zatím nepoužívám, převodník také ne.

ad c ne, pouze 12c508, zkoušel jsem MPLAB, ale také nefungoval

ad d ono se to nechová normálně, ten zápis trvá dlouho a že je procesor prázdný zjistím přečtením.

ad e nemám mnoho zkušeností s procesory, jsem naprostý samouk, když jsem chodil do školy, tak byl hit IQ 151. Začal jsem se o tento problém zajímat zčásti ze zvědavosti a zčásti mě k tomu donutila potřeba vytvožit ovládání pro naftové topení. To se nakonec podařilo s 16f84a, takže s tímto typem jakousi zkušenost mám. vše pracovalo OK, ale rozhodl jsem se vše přebudovat a m. j. udělat plynulou regulaci výkonu. moje představa je taková, že jeden procesor bude řídit otáčky čerpadla, druhý ventilátoru a oba dva bude ovládat 16f84. Můj záměr byl vše vyřešit co nejjednodušeji a proto jsem sháněl procesor, který nemá tolik pinů. Narazil jsem na 12F508 a rád bych u něj zůstal nejen proto, že už mám oživené desky regulátorů, které čekají už jen na procesor, ale taky proto, že si myslím, že je vítězství na dosah, nechci to prostě vzdát.