elektronický/digitální potenciometr - změna dvěma tlačítkama

Kluci ahoj

Potreboval bych el. potenciometr, aby se mu mohla zafixovat hodnota třeba na 4k a hejbat nahoru/dolu pomocí dvou tlačítek.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "elektronický/digitální potenciometr"

Ahoj.
Strejda google mi vyhledal tohleto, myslim, ze je to idealni pro tvoji aplikaci.
Zadal jsem tam digital potentiometer two button
maxim-ic.com/app-notes/index.mvp/id/1118 Potom dej vedet, jak to dopadlo.

Zkontrolovat POŘÁDNĚ (klidně i lupou, někdy je to blbě vidět) spoje u všech cívek a tepelně namáhaných součástek, zejména v invertorech - někdy se časem vytvoří studené spoje, a pak se to může takto projevovat. Pokud to nezabere, jsou špatné CCFL trubice (což se bohužel často projevuje úplně stejně, taky jen bliknutím; někdy se ještě jakoby pomalu rozsvěcují, než to zhasne, což může být zase obojím - jak trubicí, tak invertorem)

Myslím, že ten MAXim neřeší jeho požadavek nastavit si vychozí hodnotu potenciometru - po zapnutí se nastaví běžec vždy do polovičky dráhy. Jeho požadevek řeší MCP4021 a MCP4023 u kterého si může uložit polohu běžce do vnitřní EEprom. K dostání je u TME nebo Farnella. Sám jsem s tímto obvodem nic nedělal, ale vyhovuje požadavku.