Jak na Seleonid ventil? Napájení, schéma, použití ULN2003.

Neuraž se ale lidi se musí prokousat právě těmito zbytečnostma
Neurazil jsem se.
Hele promiň, ale rozumíš trochu elektrice ??? Použij Googla a trochu si to nastuduj…
Vycházím z toho, že pokud něco chci třeba jen umět, tak si o tom něco nastuduju. A nevzdám to po úvodním odkazu. Něco si zapojit a nevědět jak to funguje, mi přijde zcestné.
Spíše mi šlo o to, aby jsi to nějakou chybou v zapojení nevysmažil a to včetně PC.

čili při nulovém odporu cívky by se nehřála cívka ale zdroj ?
Již to tady bylo výše. Pokud má zdroj napsané parametry 24V/2A, znamená to, že napětí je 24V a maximální odebíraný proud je 2A. Podle vzorce P = U x I, je maximální dodaný příkon 24x2=48W do zátěže. Ale ta zátěž si může vzít i méně (viz třeba ta žárovka). Zdroj pak podle konstrukce může dodaný proud omezit buď pojistkou (tu pak musíš většinou vyměnit) nebo omezí proud elektronicky. Lépe řečeno proud zůstane stejný, ale začne klesat napětí.

až do té doby než by se nejužší místo díky odporu// vzniklé teplotě propálilo
Ano, dá se to tak říci. Ale pokud máš zdroj 24V/2A, musel by být celkový odpor obvodu zapojení (R=U/I) 24/2=12 ohmů a menší.

A teklo by v celém okruhu v mém případě max cca 2A páč je na zdroji 2A
Ne, viz předchozí odpověď.

na selenoidu bohužel není žádný parametr parametr t1 a t2.
Byl to jen příklad.

ani zda je ze silného drátu //v případě cívky ze silného drátu by asi shořel zdroj //vypla nějaká pojistka
nebo ze slabého //spálila by se cívka selenoidu

Nezajímá Tě z jakého drátu je cívka. Ten odpor vinutí jsi již měřil a vyšlo Ti tuším 260 ohmů. To znamená, že proud do cívky solenoidu bude (I = U / R) 24 /260 = 92 mA. Jak jsme tu už psali, zapoj přímo ten solenoid na zdroj a pokud máš čím, změř mu odebíraný proud.

optočleny jsem pochopil ale nenakreslil
hodnotu diody netuším

Optočleny jsou sichr pro galvanické oddělení a to i zemí. Já jen abys neměl poslední zapnutí PC…
Ta dioda může být univerzalní, např. 1N4007

Mikop