jak se řeší optočlen když bych potřeboval něco jako je

jak se to dá řešit ?
viz obr.
opto nakres.jpg

Co tím chce autor přesně říct? Ty potřebuješ aby optočlen spínal na obě polarity?

JEstli chceš optočlen na obě polarity, tak na to existuje třeba PC-814

A nebo dvě PC-817 a zapojit je paralerně s tím,že jednu otočíš :slight_smile: Podle toho co máš zrovna v šuplíku, ale to s PC-814 bude nejelegantnější.

Děkuji za odpovědi.
Omlouvám se za blbý dotaz. potřeboval jsem poradit nejlépe hotový obvod aby sepnul buď jeden nebo druhý optočlen.Podle směru proudu. Ampéry proudu nemám při rychlosti blikání čím přesně změřit :frowning: davalo to na čině měřaku numera kolem 15-90mA
frekvence blikání není čím měřit
Všechno má svoje ale a tak předpokladám že tak jak jsem to nakreslil bude pravděpodobně dělat při rychlé změně krávoviny.Nebo bude mít někde háček.

Není žádoucí aby se nějaké to bliknutí ztratilo.

nákres měl znázornit polovinu optočlenu a kreslil jsem jej stylusem ani neříkám kde se nejlíp kreslí a napadají tvůrčí koko…tiny .

Je to jen na pokusy ale byl bych vděčenza objasnění odborníka přes elektriku popřípadné tipy co a jak

Pokud víš jaký napětí tam je, tak to můžeš zkusit dopočítat. Zkrácení blikání si myslím že nehrozí, zas tak pomalý ty optočleny nejsou aby jsi to poznal okem. Pokud chceš měřit nějáký přesný proudy, tak použíj osciloskop a připoj ho na předřadnej odpor před optočlen a z napětí a hodnoty odporu vypočteš proud

Daj antiparalelne 2x PC817. Paralelne k nim odpor 100k a do serie 10k.
Z otazky mi nie je jasne, ci to chces dat zo zdrojom paralelne alebo seriovo.
Ak seriovo, potom napis, zapojenie treba trochu poupravit, LED v optoclenoch nie su stavane na priechodzi prud 90mA.