Programátor ATMega8

Zdravím! Chtěl bych se naučit programovat ATMega8, ale nedaří se mi najít programátor. No spíš, ani nevím jak se programují. Myslíte, že by jste mi mohli něco doporučit? Dík moc

Co se týče programátoru, mohu ti doporučit AVR910-Prog.

Ten AVR910-Prog je zbytečně složitej.

Já používám tenhle programátor a k tomu program PonyProg.

robotika.cz/guide/blink/stk200.png

Jo tak ten se mi líbí víc, než ten předtím! Hlavně proto, že je jednoduchý! Tak dík moc!! Zbastlím to a dám vědět jak jsem dopadl!!

Mohl by nekdo prosim poradit jakej je na obr. pohled na LPT?jestli jsou to kolimky co jsou u samce LPT, nebo jsou ty ty pajeci ocka co jsou z druhe strany, nebo je to pohled na samiccni LPT co trci z PC?

Dekuji

edit: zapomel jsem dodat ze se jedna o programator ze stranek robotika.cz, ktery je zminen vyse

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

Rozmisteni a cislovani koloiku LPT?
DPC KWA vzdycky je to cislovany podle cisel na konektoru… Koukni na něj a u těch pinů máš napsaný čísla… :slight_smile: Tento programator pouzivam take…
jan16.czela.net/index.php?id=19& … dy-89s-isp

Jeste mam jednu jinou verzi programovaciho software, a druha verzi co tam na ni neni odkaz na stazeni, s tou se DOBRE programuji avr, protoze ma podporu celkem dosti znamych a klasickych typu avr kontroleru, a navic je vyhoda v rychlosti… atmegu8 (8kB) to naladuje za necele 2 sekundy.
Jen jsem neprisel na to, jak naprogramovat E2PROM pamet… - zy be to ten programator (jako software) neumel??

Zaujal ma spomínaný programátor len potrebujem poradiť kde zoženiem
zapojenia adaptérov na napr.ATmega8( 88 ) a iné atmely.
Ďakujem

cs.wikibooks.org/wiki/Programuje … #.C3.9Avod