Ako zablokovať ATmega8L proti čítaniu / prepisovaniu?

Ahojte, chcem zablokovať atmegu8L proti čítaniu, prípadne proti čítaniu a prepisovaniu.
Môžte mi poradiť ako sa to robí? Treba to spraviť v SW alebo stačí v napaľovacom programe? Používam eXtreme Burner - AVR, našiel som tam Lock fuse, ale to asi nieje ono…

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Ako zablokovať atmega8L?"

lock - zamknout, zámek

to viem preložiť aj ja (preto som to uviedol), ale neviem či tým zamknem práve CPU alebo len nejaké piny… Ďalej ak je to to čo hľadám tak tam treba uviesť hodnotu 0xXX a neviem akú treba uviesť pre zamknutie čítania a akú pre zamknutie čítania aj prepisovania (prednastavená je FF)
Bojím sa to len tak skúsiť aby som náhodou niečo nepokazil.

Najlepšie je pozrieť datashett oddiel Memory
Programming
. Tam to je vysvetlené…

no tam to je popísane ale úprimne veľmi mi to nepomohlo. Je tam kopa možností ale neviem ako to zapísať, nieje tam uvedený žiadny príklad…

Nevim, staci projet google translatorem i kdyz neumis anglicky tak ti to rekne vse.
Pokud nechas LB2 a LB1 na 1 muzes cist i psat.
Pokud nastavis LB1 na 0 a LB2 nechas na 1 nemuzes zapsat ale muzes zverifikovat
Pokud nastavis oba na 0 nemuzes cist ani zapisovat.
Je ale treba podotknout ze cinani to umi stejne rozlousknout, pokud jim to stoji za to…

Je mi jasné že Číňania vedie všetko… ale môj program v podstate profesionálny programátor má hotový ani nie za hoďku… Ide mi len o to aby si to amatér ako ja nevedel okopčiť…

Čiže mňa zaujíma len LB 1a2. BLB0 pre mňa nieje podstatné?
V datasheete mám len tie 3 možnosti tak ako aj písal DragonSoul, čiže taká možnosť ako zakázať čítanie ale povoliť prepis nieje vôbec?

Ak teda zvolím 3. možnosť že zakážem aj prepis aj čítanie tak v napaľovacom programe zapíšem do Lock Fuse hodnotu 0xFC alebo 0x00?