Spáleny SMD rezistor

Dneska jsem si koupil 1k5 trimr a zkusim tam jen tak zkusmo, hlavně vyzkoušet, jestli to ten motor vůbec spíná a neodešel i nějakej spínací tranzistor nebo integráč co je vedle toho(ten se mi zatim nepodařilo najít, takže zapojení dle katalogu zatím nehrozí), to by potom nemělo cenu to dál řešit. Další poznatek-spíná to zemí, Vcc je na motoru proti zemi stále, zem je “v luftu”. Pán v Elitronu(S+K Elektro) v Liberci, je dost borec a poradil mi, že 18 kOhm tam nebyl, protože tam jsou cca 3V a aby se překročil max ztrátový výkon tak tam tam bylo něco pod kOhm, protože víc by nedalo proud na spálení(snad jsem to dobře popsal). Odpor rezistoru se pravděpodobně zvednul jak odhořela odporová vrstvička a snížila průřez.

EDIT: Rozuzlení
Povedlo se mi sehnat servisní manuál s kompletním schématem, podle něj už byla brnkačka zjistit co není jak má být. Odpor byl 1ohmový a sloužil tak spíš jako pojistka. Opravil jsem tedy desku, koupil nový motor a DVD suprově funguje, kamarád byl šťastnej jako blecha a má 5.1 zvuk za pár stovek. Díky za rady a podporu