Dálkové ovládání-430 MHz modul, zpětná kontrola sepnutí relé

Dobrý den,
chci se zeptat na Vaše rady a návrh ohledně mého problému. Mám za úkol vyrobit dálkové ovládání s vysílacími moduly 430 Mhz řízené přes PIC. U přijímače mají být dvě relátka na univerzální spínání. Mám tam mít kontrolu, že se relé seplo, takže i na vysílači musí být PIC. Vysílač by měl mít jen dvě tlačítka (zapnout, vypnout) a diody, které budou signalizovat stav sepnutí. Potřeboval bych jakou koliv radu, nebo nápad. Popřípadě nějaký dokumenty (odkazy) na podobnou problematiku. Předem děkuji

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Dálkové ovládání s PIC"

Jestli má být zpětná kontrola provedena zpět od přijímače k vysílači tak musí přijímač vysílat zprávu.

Takže obě zařízení musí mít jak vysílač ta přijímač.

Nebo musí být kontrola provedena jinak? To ze zadání není jasné…

Obě zařízení musí být jak vysílač, tak příjmač. Nemáte nějaké užitečné rady, jak bych měl začít ? Nebo nějaký informace k tématu ?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Tak první si musíš vybrat vysílací/přijímací moduly - třeba tady flajzar.cz/vf-moduly-434mhz/ nebo jinde
doporučil bych některé z těchto flajzar.cz/data/files/382-VF_moduly_pin.pdf - mají výhodu, že na jejich vstup (data) můžeš připojit přímo výstup (TX) USARTu z procesoru a stejně tak u přijímače výsup (data) přímo na vstup (RX) USARTu - tím se ti velice zjednoduší konstrukce zařízení. No zatím jsi na nějakých 700 Kč bez poštovného (a to jsi z toho vyvázl ještě lacino :slight_smile:)- pokud tě to neodradilo - můžem pokračovat dál.

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
382-VF_moduly_pin.pdf (132 KB)

Ahoj,
zkus se podívat na toto:

ezk.cz/e-shop/select.php?oddil=19

Mají tam jak samostatné vysílače a přijímače, tak i kombinované vys/přij.

Podobné moduly nabízí i Flajzar:

flajzar.cz/vf-moduly-anteny/ … ly-434mhz/

ale tam jsem nenašel kombinovaný vys/přij., jen samostatné.

Kdysi jsem se na to díval - mám dojem, že ty moduly z EZK mají nastavitelný výkon, ale už si to moc nepamatuji.

Ty moduly z EZK jsem kdysi zkoušel, má to mizivý dosah, ale to by Ti snad pro Tvůj účel nemuselo vadit.

Vl.

Pravda toto by bylo asi vhodnější hoperf.com/upload/rf/RFM12BP.PDF - máš tam i schema propojení s MCU - pořád jsi na stejné ceně - TME je trochu levnější. Tady ale nepoužiješ USART, ale SPI komunikaci.

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
RFM12BP.PDF (333 KB)