FAT16 SD karta a 8052

Zdravím, kdo může udělat tři podprogramy pro 8052 + SD kartu tak, aby karta a procesor používaly formát přístupu FAT16?

Já na to nemám a tutoriály popisující tuhle činnost většinou v C-čku absolutně nechápu.

Potřeboval bych tři funkce, každou nejlépe jako samostatný acall:

  1. soubor, blok dat (název = vždy 8 znaků, který si předtím uložím na adresy 10H-17H v interní RAM)by 8052 našel na SD kartě a skopíroval by ho do externí RAM, připojené k 8052 od adresy začátku ukládání tvořené hodnotami z adres 18h(H-byte) a 19h(L-byte) v int.RAM.

  2. totéž, ale naopak: blok dat z ext. RAM (název bloku si předtím vložím na adresy 10H-17H v interní RAM) by se zapsal do SD karty - od adresy uložené na adresách 18h a 19h, o délce uložené na adrese 1AH v interní RAM. Délka by byla v kB, napr. 01=1kB 02=2kB, 0C=12kB… až po max. 40 = 64kB.

  3. soubor s názvem 8 znaků z adr. 10H-17H předtím vložen v interní RAM by 8052 našel a odstranil.

Pro kartu mám vyhrazeny volné piny P3.2… až P3.7 (je mi jedno, které by se využily pro připojení SD karty) a karta nemusí využívat možnosti podadresářů. Podmínka je, aby to šlapalo ve FAT16.

Může mi někdo pomoct? Prosil bych konkrétní program, ne odkazy a návody kde co najít, nebo jak na to, atd…

Mnohokrát děkuji.

Zdravím,

nechci příliš hatit tvé nadšení, ale chci poukázat na pár drobností:

1.) Program pro obsluhu SD karty včetně FATky bude potřebovat minimálně
nějakých 20k flash paměti, ale pravděpodobně bude ještě objemnější.

2.) Programovat něco takového v assembleru je práce pro totálního …
(vyber z následujících možností)
A) génia
B) magora

3.) S 52kama jsem sice nedělal, ale pokud mají stále předěličku /12,
tak komunikace s SD kartou bude vskutku zoufale pomalá.
Proto je většina aplikací dělaná pro architektury AVR či ARM.

Ne, měl jsem na mysli 1 cyklové jádro, např.: AT89LP51ED2, nebo At89LP6440 …

OK. Dělení dvěma a 64kB flash už se dá.
Nicméně bod 2 stále platí.