Elektronická hrací kostka

Zkus to ted
clovece.asm (1.84 KB)

Zkusil jsem to pekně to svití je to lapší . Dá se stým ještě něco dělat mám zkusit taky programovat nespalím si tak procesor ?

S tímhle programem toho asi moc nevymyslíš, co by jsi chtěl vymýšlet na hrací kostce? Zkus si něco jiného, třeba LCD
A pokud na vývod procesoru, který je např. v 0 a nepřipojíš na něj na tvrdo +5V, tak by jsi ho spálit němel. Maximálně ti program nepoběží, tak jak má.

Jako LCD kostku a seženu schéma a je s procesorem pic 16f84?

Neměl jsem na mysli zrovna kostku s LCD. :blush:

Tak promiň a co ?

Měl jsem na mysli to, aby jsi se naučil pracovat třeba s LCD

Můžeš třeba doplnit program o to, aby po určité době začal výsledek blikat dokut znovu nezmáčkneš tlačítko. Je to sice blbost, ale když už to máš postavené a funkční, tak proč nezkusit něco navíc, pro ten začátek.

Nechápu to s tým LCD jsem začátečnik můžete být konkretnější.

No že by jsi se naučil ovládat pomocí PIC LCD, třeba 16x2.

Takže k programátoru se zapojí lcd . Mám jen lcd ze starýho digitálniho budíku .

K PIC se připojí LCD a pak se učíš ho ovládat. K programátoru se připoje pouze PIC při programování!!

Koukni třeba sem do sekce Periferie -> LCD moduly, tam je dobrý popis připojení a komunikace s LCD.

Tak to chápu , až si to postavím tak se ozvu jen se chci zeptat co to je na tom obrázku to 4,0 MHZ.
lcd4_sch.gif

To je krystal, určuje kmitočet procesoru. U kostky byl použit RC o kmitočtu asi 45khz, to by bylo na LCD malo. Stojí kolem 20,- a 4Mhz budou mět všude, kde prodávají elektronické součástky.

Vše budu kupovat u prodejce GME electronic jenom nevím jaký vybrat ten LCD displej je jich tam hodně Dík.

Tam ho nekupuj, jsou zbytečně drahé. Vyber si tady: obchod.hw.cz/default.asp?CatID=2368&TYPTREE=

Kup si takovej, kterej použiješ i na něco jiného, ale do začátku si vystačíš s LCD 16x2 podsvícenej.

A jestli ti můžu poradit, tak si kup PIC 16F628A , protože 16F84 je zastaralý a 16F628A je to samé, ale má něco navíc a je levnější. Ale taky záleží, jestli tvůj programátor zvládne 16F628A

A jinak, můj názor je takovej, že GME má LCD hodně drahé. Já jsem skoro vždy nakupoval zde, ale je to na tobě. Stačí ten nejobyčejnější LCD, jakej existuje.

S LCD už mě předběhl Petr :smiley: :smiley:

Přesně jak píše honza3:

A navíc tento má, jako většina ostatních nastavitelný interní oscilátor, takže pokud nepotřebuješ nic přesného na čas, ušetříš v zapojení dva piny pro vlastní aplikaci.

V tomto obchodě obchod.hw.cz/ neprodavají rezistory a td.Nenůžu je tam najit.

Nebyla řeč o odporech a atd. , ale o LCD 16x2. Odpory atd si kup třeba v GM, jak jsi psal, ale LCD tam nekupuj. Ale teď tak přemýšlím, že když připočítaš poštovné a balné, tak te ten LCD v HW.cz vyjde tak na 300,-