Návod na plošné spoje pomocí plotru Aritma 0512

Jednoduše, máš dvě možnosti:

  1. Stačí si upravit knihovny (např. předělat knihovnu pro ležaté TO220, odstranit kroužek ve vrstvě dimension a nahradit jej ploškou pad nebo ručně nakreslit kružnici ve vrstvě Pads.

  2. Nebo jednodušeji dokreslit kružnice ve vrstvě pads přímo do plošného spoje. Bohatě stačí dokreslit Via ve vrstvě Vias. Pokud použiješ tuto metodu, tak se připrav, že ti kolečka kreslená mimo dimension (nakreslená uvnitř kružnic dimension, která jsou určena k vrtání) neprojdou přes DRC (což je naprosto správně). Nikdo tě ale nenutí se DRCčkem řídit.

Když tisknu plošný spoj, tak vrstvu dimension nepoužívám. Založím si novou vrstvu, kterou nakreslím křížky na okrajích plošného spoje (viz. přiložené foto). Je to náhrada za čtyřúhelník dimension, kolem celého plošného spoje.

Výborný článek. Jak už jsem psal jinde, jsem doslova unesen, protože mě nikdy nenapadlo, že plotr je cenově dostupný.

Měl bych několik dotazů:

  1. Dala by se Aritma použít i jako CNC vrtačka?
  1. Když se dívám na Aukro odkaz, tak tam aktuálně nevidím žádnou Airtmu 0512 (jsou tam jiné Aritmy, ale dle tebou uvedené fotky, tam není 0512). Má cenu kupovat jiný plotr než Aritma 0512?
    ukazka-dps-bez-dimension.jpg