Emulator EMA-51

Čao Peťo,
Je to minuloročný rework, s rozdielom od EMA51 fakt stačia len 4 šváby. Získal som to s chalanmi od poliaka Kowalczuka. Dokumentáciu už nemám (Hellenu som dávno zložil) ale jej preklad som mailoval adminovi nostalcomp.cz, mcontrolers.com a 8bity.cz, tak snad u nich. SW ti je na nič - lebo len rozbehnúť samotné MCU je zložité jak rádio. Ide tam Raos0.15b/L(32kB) a modifikácia BOOTloadera: „RAOSuboot“(1kB) ktorý do lokácie FM1 napáliš len cez paralelný programátor. Navyše sa celé MCU musí pred napálením “paralelne” vymazať a keď to takto nespravíš, tak Hellena skrátka nešlape. Boot z FM1 asi prvým zapnutím poprepisuje v FM0 nejaké bajty a cfg.registre, ktoré potom monitor zrejme kontroluje – takto to majú Gréci ošetrené.

Foto je Olegova stavebnica Helleny. Text na displej urobil na moje požiadanie, (skrz manuál). Ja sa mojou Hellenou ale radšej nechválim - mal som iný displej, než na ktorý je doska navrhnutá, iné tlačidlá, takže hromada drátov tomu na kráse nepridala. …veď potom niekedy napíš na mail, pokecáme… čav, E.S.