Jak umístit proměnnou na absolutní adresu v AVR+GCC ?

To nikto netvrdi :slight_smile:
Iba sa Ti snazime vysvetlit, ze to co potrebujes je jednoducho dosiahnutelne standartnymi postupmi. To, ze nejaky Jarin vie mackat tlacitko v PC a zaroven hovoris, ze nemusi vediet kde co je, nejako som nepochopil vyhodu absolutneho adresovania voci indexovanemu. Iba ze by bol este nejaky iny zatial utajeny dovod.

Ak uz predsa len chces vediet nastavit adresu premennej skus sa pohrat s “Project options” → “Memory settings”

Volakedy som nieco take ako Ty chces skusal a tadialto sa to nejako dalo. Ale bolo to davno a nastastie som skoro pochopil, ze tadialto cesta nie je to prave orechove. Ale asi si si na to zvykol a chyba Ti to :slight_smile:
Treba sa ale este prehrabat cez nejake headre a dalsie info o GCC. GCC Ti vie inak okrem ineho poskytnut adresu konkretneho miesta v programe pomocou ukazatela na adresu &&navestie co s vyhodou vyuzivam.

Na druhej strane sa skus inspirovat, ako su zadefinovane adresy HW registrov. Tie su na pevnych dopredu danych adresach, tak to nejako okopci a zmen si pripadne hodnoty adries.

napriklad:

#define PCMSK2	_SFR_MEM8(0x6D)

bude asi malo veci, ktore by GCC nevedelo, ale ako vidis tebou vyzadovany postup sa mnohym javi ako nie vhodny.