Jak umístit proměnnou na absolutní adresu v AVR+GCC ?

Ani to ladenie nieje dovod. Ak treba tak potom JTAG alebo nieco podobne.
Kto (programator) ma ako strazit aby KAZDA premenna bola na konkretnej adrese?

Na prenos je vhodny napriklad protokol MODBUS.
Alebo hociaky iny, kde na zaciatku bude 1B prikaz (RD/WR) potom 2B subadresa (index do pola udajov) a 1B pocet prenasanych bajtov. Na konci spravy urcite daj aspon jednouchu kontrolnu sumu z dvoch bajtov. Niektore indexy mozu byt v RAM, ine indexy v EEPROM a niektore ine zase vo Flash, PC to nemusi vobec rozlisovat. Alebo si to rozlisuj v prvom bajte kde prenasas info ci RD alebo WR. Este tam je 7 bitov volnych.
Aj teraz predsa musis mcu povedat, z akej adresy a kolko bajtov sa ma posielat.
protokoly typu “POSLI_TEPLOTU1” Ti z celeho srdca neodporucam. Su velmi pomale, a text nenesie absolutne ziadnu pridanu hodnotu, akurat Ti komplikuje dekodovanie prijatej spravy velmi zlozitym parserovanim. Ak si spravis dalsie zariadenie musis v nom dorobit aj dalsiu cast parseru a dekodovanie dalsich vyziev k zapisu alebo k nacitaniu. Index do pola je jednoduchy a prakticky.

Subadresa je index do pola. Pole si pavidelne refresujes a tak vidis (napr. pole o velkosti 128B mozes do PC posielat castejsie ako 80x za sekundu 115200Bd, to uz zmeny hodnot pomaly ani ludske oko nezachyti), co sa Ti v systeme deje. Do pola si mozes kludne kopirovat na Tebou vybrane indexy aj obsah HW registrov.

No a este si mozes cisto do Flash ulozit tabulku kde prvy stlpec bude nazov premennej (napr. pevne 16B pole), v druhom bude jej index a v tretom bude atribut, ci PC moze na dany index aj zapisovat, alebo iba z neho citat. Potom Tvoj sw v PC moze automaticky zobrazit hodnoty a priradit im texty. Lebo ved ked Jozko/Janko/Ferko k programu sadne, odkial ma vediet na ktorom mieste je co?

Po spusteni SW sa tento najpr spyta na nazvy premennych a potom ich pravidelne nacitava a zobrazuje. K takemu sw do PC sa lahko spravi nejaky subor INI, v ktorom bude definovane, co sa ma na obrazovke kde zobrazovat.