Jak umístit proměnnou na absolutní adresu v AVR+GCC ?

Mno pokud v tom nevidíš důvod, tak já ano. Protože pokud mám stovky různých aplikací a v nich mám určité proměnné, které jsou pro všechny aplikace stejné a potom proměnné, které jsou svázány pouze s danou aplikací, tak proč bych měl hledat ty stejné proměnné na různých místech ? Hlavně jde o to, že mám pro sériovou linku aplikaci na PC a pokud tedy obsluha chce změnit třeba žádanou teplotu, tak jak to té aplikaci v procesoru řeknu ? Dnes mám v aplikaci, že žádaná hodnota je na určité adrese a fidli basta. Může k tomu přjít kdejakej Pepík nebo Jarin a klepne na talčítko a má hodnotu. Pokud budu mít proměnnou v každé aplikaci jinde, tak toho jednoduše nedosáhnu. Navíc mám třeba pole, kde mám nasázené teploty a to se periodicky vyčítá pro kalibraci. Kalibrační konstanty se zapisují též na absolutní adresu ale do EEPROM. Potom bych vždy musel jít do překladače, podívat se kam mi to šoupne a adresu zapsat do PC a následně překalibrovat. Nebo naopak, potřebuji se podívat, proč mi to špatně měří a tak kouknu na kalibrační konstanty, protože jsou pořád na svém stejném místě a to ve všech aplikacích, tak nemusím jít do linkru a hledat, kde jsou. Tak proto. pyrin