Program na zpoždění vstupů?

Dobrý den,
dokázal by mi někdo napsat jednoduchý program na zpoždění vstupního signálu z kontaktního čidla, pokuď čidlo zareaguje aby mi výstup sepnul se zpožděním od cca 1sec do max. 10min( hodnotu bych třeba vkládal při programování). Bylo by to pro tři samostatné vstupy a k tomu odpovídající tři výstupy. Na přesnosti nezáleží, stačí vnitřní RC, ale mělo by to být co nejmenší provedení, musím to vložit do malého prostoru před spínací relé. Zvládl by to nějaký 8vývodový PIC?
zpožďení.pdf (15.2 KB)

Cau
2x Ano, napriklad 12FXX , jak to budes nulovat ? po kolika krocich (sec/min) by to melo byt nastavitelne ?

Dobrý den,
uvažoval jsem, že to zpoždění zadám před naprogramováním, časy bych volil individuáně v nějaké řadě 1-3-5-8-10-15-20-25-30-35-40-45-50-50-55–sec
1-1:30-2-2:30-3-3:30-4-4:30-5min atd.
při odpadnutí vst. kontaktu by relé okamžitě odpadlo, také při ztrátě napájení. Pokuď budou vstupy sepnuty při zapnutí napájení budou sepnuty až po odčasování nastavené doby. Mám nějý PIC 12F675 jestli by to nešlo z něho, abych zatím nemusel kupovat něco jiného.

Moc díky

To casovani bych trochu poopravil, nastaveni zpozdeni od 0-8.5 min po 255 krocich , 1 krok 2 sec , muze bejt ? bude to spozdeni stejne pro vsechny 3 vstupy ? nebo kazdy zvlast ?
mozna by bylo lepsi rict na co to bude a funkci ,