Oživení/zprovoznění-AT89S52 USB ISP Programmer+Mini 51 board

Ahoj,
koupil jsem toto zařízení na ebay:
cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150505321971&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Už to mám doma a snažím se to rozjet. Pomocí toho USBASP jsem to nerozchodil vubec (nenašel jsem zadny ovladac).

Pripojil sem to tedy do COM portu toho zařízení a do USB PC. Podařilo se mi sehnat ovladače na ten kabel a ted mám ve Win COM4.

Potřeboval bych poradit jak dál. Zkoušel sem nejaký kompilátor ale nepodařilo se mi to rozjet. Díky za každé rady

Ondra

:arrow_right: administrator: přesunuto z "8051 / 8052"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Pomoc s oživením programátoru AT89S52"

Je k tomu někde nějaké info? Manuál, schéma, použité obvody… Na ebayi se o tom nedozvíme zhola nic.

no sám to hledám…

jen sem to objednal a ted mam doma hw ale sw ani manualy nebo neco sem nenasel…když dam do PC ten USBASP modul tak mi to napiše že bylo připojeno zařízení, které nelze rozpoznat…

Když připojím ten USB - seriový kabel tak ovladace sem k tom nasel ale co dal…mam program v C a jak to nakrmit do toho fakt nevím…

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Jaký použít programovací sw snad na té stránce bylo.
Jaké jsou tam šváby?

Nenašel jsem, porad mi neco pls.

Jinak tady jsem našel schema toho USBASP (když to připojim do PC tak to ukazuje že zařízení nebylo rozpoznáno).

Čipy na desce:

MAX232DR
240009 - nejsem si jist (moc male)

jinak je tam AT89S52 no a to je tak vše pak už jsou tu jen R a LED atd…cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160501499268

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Asi uprostřed stránky:

Njevís mě zajímá šváb právě na tom USB adaptéru. Podle něj totiž pravděpodobně najdeš ovladače (které nejspíš vytvoří další virtuální com port).

no jasne mam tu virtual COM4 z toho USB RS232 kabelu…progisp mam stahly ale jak to zapnu nastavim port tak proste to nejde hodi to chybu

To sice jo, ale tenhle kabel nejspíš není k programování. Na to bude ten usb adaptér (ASPUSB, z druhého odkazu) a jeho šváb je ten hledaný.

je tam ATMEGA8 … když to dám do PC zobrazi to hlasku že USB zařízení nebylo rozpoznano ale spiš to vypada jako by to nemelu fungovat…protože normalne by se zobrazila hlaska USBASP a neco ale ted je jen unknown device … a ovladač na to nejde nahrat nikde ani na W7 ani na XP… tam bude nekde problem s timto

jak se da do toho USBASP nahrát fw?

Tak jsem nasel schema te desky…
Deska QQ-51.rar (145 KB)
Deska QQ-51.pdf (403 KB)

Zkus se podívat tu (první odkaz pana googla…)
fischl.de/usbasp/

jasné to sem nasel…ale potřebuju ten FW dotoho nejak narvat a nevím jak mám jen hromadu souborů

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Spíš potřebuješ ovladače, které tu jsou.

Předchozí příspěvky se necitují.

ovladače nepotřebuju ty mám…potřebuju nahrát fw do USBASP… (mam už totiž dva jeden je funkční a druhy se nedetekuje v pc a prave proto ho chci nakrmit)

Je tam mega8/48. Piny potřebné pro její naprogramování jsou vyvedeny na konektoru. Měl bys ji tedy být schopen naprogramovat ponyprogem a patřičným hw. Schéma tu na fóru určitě je (tranzistor, pár diod a odporů).
Možná by to zvládl naprogramovat i ten druhý funkční, akorát na tý stránce není moc informací kam co připojit.