Debugger Microchip MPLAB ICD 2, jeho klony (SPCD) a PICkit 2

Tak jsem dnes zkoušel analyzer PICKIT2 pod WIN7 a najednou to funguje. :smiley:

Asi Bill dal nějakou aktualizaci a funguje to. :slight_smile: :open_mouth:

To je dobrá zpráva :smiley:

uspesne jsem naprogramoval PIC16F84A ale kdyz chci programovat PIC16F877 tak se stahuje novej OS jenomze pri tom to vyhodi:

Downloading Operating System
ICD0152: Failed to read all of requested bytes (0x0 of 0x8)
…Download Operating System Failed
ICD0152: Failed to read all of requested bytes (0x0 of 0x2)

ne a ne se nahrat…
proc to nejde?
verze mplab je 8.50

tak to predchozi bylo pres redukci usb-rs232

s nativni rs232 je to ok:

Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
ICDWarn0030: MPLAB ICD2 is about to download a new operating system. If MPLAB IDE is just starting, it will appear to “hang” at the splash screen. Please be patient. MPLAB IDE will finish it’s initialization after the OS is downloaded. (Note: You may wish to select to ignore this warning in the future.)
Downloading Operating System
Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x4D, read=0x0)
…Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
…Passed
…Download Operating System Succeeded
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x4D, read=0x0)
…Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
…Passed
MPLAB ICD 2 ready for next operation

zajimavy je ze vsechno funguje pres tu redukci az na stahnuti toho OS
cim to muze byt, nevite?
// hodilo by se aby to fungovalo i na tu redukci
tak snad to bude ok a uz me to SCPD2 nebude zlobit

Mam par otazok ohladom PICkit2:

Ako sa da pouzit ako log analyzer, Malo by podporovat aj eproom pamete ? skusal to niekto v menu pickit programatora som ale ziadnu eeprom nenasiel… pripadne nejaka redukcia aby sa dali programovat eeprom…?

PicKit 2 lze použít jako 3 kanálový logický analyzátor. Tato funkce je přístupná při připojeném PicKitu. Sériové EEPROm lze programovat. Odzkoušeno na 24c64… Zítra, pokud si vzpomenu, popíšu podrobněji… dnes nestíhám…

Jak pouzit LA najdes v helpu pro LA, tva otazka je krapet ze siroka , upresni k cemu to chces pouzit a poradime lip, a eeprom jdou programovat jak napsal MeeVal, zapojeni sem mel podle nldv.com/2010/03/pickit-2-and-surface-mount-24c128n-i2c-eeprom/ skouseno na KS24C08 (Samsung) a 24C16W6 (ST) , je tam schema i pro SPI komunikaci , ve vyberu soucastky si vyberes EEPROM a pribliznej typ , velikost by mela souhlasit

uhm …dakujem este to nemam dokoncene… ale uz aspon komunikuje s PICkit programom Inak nejaka vyhodna cen pickitu uz nieje ?

Dobre dakujem…uz sa oboznamujem s programom…

myslim za na toto tema neni treba odpovidat , pokud pohledas odpovedi je tu k nalezeni dost

Este mam otazku troska sa hreje 18f2550 priblizne v mieste znaku M. Je to normalne ? Inak ma postaveny klon…

je to mozny , kdyz to mam zaply celej den tak se my obcas zdalo ze je teplejsi, ale ne na tolik ze bych to moch rict na 100%, nikdy sem ho kvuly tomu neotviral (PK original) , obcas sem myslel ze mam halusky , kdyz mas stejnej poznatek tak se bude asi trochu zahrivat

tak sa pochvalim :slight_smile: pickit2

Nevíte někdo, jak do staré verze MPLABu dostat procesor, kterej tam není, ale v např. 8.6 už je.
Používám v 8.15 z důvodu, že jde současně debugger MPLAB SIM a programmer ICD2/PICKIT2 a že zobrazuje v okně FILE REGISTERS názvy registrů.

Nevím :smiley: ,
ale zkusil bych nakopírovat z novější verze MPLABU patřičný soubor *.dev
Najdeš jej C:\Program Files\Microchip\MPLAB IDE\Device
Jestli to bude stačit netuším.

Právě proto jsem přešel u nových verzí na fičuru WATCH. I když mě V 8.40 registry pojmenovává v File Registers.

To nepomůže, to jsem zkoušel jako první. :frowning::frowning:

Názvy registrů jsem vyřešil. Je to dokonce v nápovědě MPLABu, ale štve mě, že nejde MPLAB SIM a ICD2/PICKIT2 dohromady. :smiley: :smiley:

A navíc, PIC18F87K22 je tak na prd, že ju neumí žádnej “normální” soft na programovaní. Že bych nenahrával program do PICky přes MPLAB, ale přes něco jiného. PICKIT2 ju neumí, ICD2 (po úpravě VPP) ju umí, ale zase na to není žádnej soft na programovaní. PICKIT3 k vůli jednomu švábu kupovat nebudu za ty nehorázný prachy. :frowning:

Asi naka exotika :slight_smile: , jeste bych skusil prekopirovat vsechny soubory s nazvem toho procesoru , jakyhokoliv typu , sou tam jeste naky LKR (Program Files\Microchip\MPASM Suite\LKR)

koukam ze s tou radou 18FxxKxx nejsou moc kamaradsky :frowning:

To jsem zkoušel. Už při prvních pokusech. :frowning: Asi ten procesor bude zapsanej ještě někde jinde.
Připadá mi to, že kluci od microchipu, co vyvíjí MPLAB, jdou směrem vzad a ne vpřed.

Zdravím
Vlastním už delší čas tento SCPD2 mimochodem koupil jsem ho za 1200 kč od Davida Hankovce- DHservis.cz ale zatím jsem jen programoval samotný PIC ne v aplikaci a teď mě nastala potřeba programovat a ladit -debugovat v aplikaci, není mi jasné jak zapojit programovací VPP dát tam diodu? aby se mě nedostalo 13V někde kde by to bylo pro ostatní šváby “smrtelné” a v případě signálů data a a hodin pokut budu mít v aplikaci ti piny obsazeny jak to zapojit ?,nebo s čeho napájet jestli z aplikace nebo SCPD2? nerad bych přišel o do této doby dobré programovadlo. díky všem

Jsou rozdíly v MPLAB ICD 3 podle verze HW, tzn. Assy# 10-00421-R3 . Jaká je nejnovější verze HW, jak se liší od zmíněné ?