Softwarový simulátor mikrokontroléru Microchip

Existuje nějaký simulátor na PC pro mikrokontroléry Microchip?

Jistě. Nejlepší řešení je použít přímo vývojové prostředí od Microchipu (jmenuje se MPLAB IDE), které stáhnete na stránkách www.michrochip.com. Toto vývojové prostředí obsahuje je dle mého názoru nejlepší simulátor pro Microchip.

MPLAB znám, děkuji :slight_smile:. Jenom nemám nejmenší tušení kde tam ten simulátor je. Teď jsem proklikal celou nabídku a nic tam není. Mám verzi 7.31.

Tak to máme stejnou verzi :laughing:

V nabídce vyber položku “Debugger” -> “Select Tool” -> “MBLAB SIM”. V liště se ti objeví ovládací tlačítka a máš to :slight_smile:.

Tomu říkám rychlá odpověď, vidím, že asi budeš online :slight_smile:. Super, funguje to. A dá se nějak zobrazit obsahy paměťových buněk, že tě ještě otravuju?

Ano, jsem online. Rozhodně mě neotravuješ, vždyť toto fórum jsem založil proto abych poradil, pokud toho jsem schopen. A v tuto chvíli schopen jsem.

Jistě, že se můžeš podívat na obsah registru. Po zapnutí simulátoru si zapni “Watch”: “View” -> “Watch”.

S ovládáním si už jistě poradíš, je to jednoduché…

Oh, výborně :slight_smile:. A ještě poslední maličkost. Je možné nějak simulovat stisk kláves?

Jistě, na to jsem zapomněl, jinak bych ti to napsal už v předchozím příspěvku.

"Debugger" -> “Stimulus Controller” -> “New Scenario”.

Po zadání správného portu a akce (“toggle” je přepínač), klikneš na šipku ve sloupci “fire” a tlačítko se třeba v případě “toggle” přepne na jiný stav.

Bezva! A je to normální, že ve watch nevidím žádnou bitovou změnu na portu, potom co jej přepnu???

Změnu uvidíš, až postoupíš v programu dále. Jinak řečeno krokuj program dále a změna se hned projeví.

Funguje to úžasně! Možná MPLAB bude opravdu nejlepší simulátor.

[size=150]**Díky moc!!! **:lol: :laughing: :laughing:[/size]

Rád jsem pomohl :laughing:.

:smiley: