Rozkouskovat fórum?

Ale vobec nie.

Rodina procesorov ARM zahrna celu skalu procesorov s jadrami ARM 5,7,9,11. Asi som vseky nevymenoval, iba tie o ktorych som pocul/stretol sa s nimi.

Tieto jadra vymysleli nejaky skandinavci a ti ich predavaju velkym firmam ako Atmel, Philips (NXP), ST, atd. Tito vyrobcovia si obalia jadro vlastnymi periferiami a predavaju ich pod svojim vlastnym oznacenim. Jadro ARM vsak maju (podla cisla) rovnake.

Chcel som len upozornit, ze ak uz administrator uviedol v ponuke tematickych okruhov skratku ARM, ta sa netyka len Atmela. Preto som navrhoval ARMy vyclenit do samostatnej skupiny, aj ked ako si spravne podotkol, naco bude skupina kde nebudu prispevky? Hocikedy sa da doplnit.

Oznacenie ARM7 som uviedol ako priklad, asi najpravdepodobnejsie pouziteho jadra pre amaterske ucely s vymenovanim niektorych podla mna zaujimavych typov od inych vyrobcom ako je Atmel. Ak by som uviedol k danym typom len oznacenie ARM, mohol by sa do mna niekto obut, ze preco som nespomenul napriklad AT91SAM9, co je tiez zaujimavy procesor s jadrom ARM, aj ked ARM9. Preto, aby som sa moc nerozpisoval pri vymenovavani podla mna zaujimavych typov, spomenul som len niektore s jadrom ARM7. Ortodoxni mi prepacia, ze uzivam oznacenie procesor pre kontroler, ale zvyk je zelezna kosela. :smiley:

Nech je tam kludne len ARM, nechcel som procesory s inymi jadrami ARM diskriminovat.
:slight_smile:

Martin