Atmega8 a TSOP31236 - IR LED dioda na výstupu TSOP nebliká

Preji hezky den, to jsem zase ja :frowning:
Zakopil jsem todleto IR cidlo a predstavoval jsem si, ze udelam neco jako dalkove IR ovladani pres ATMEGA8. K tomu i IR led. Zapojil jsem nejdrive LED na PB1 a timto kodem

#define F_CPU 8000000UL

#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>

unsigned int i;

void init_ctc()
{
	// Set PB1 and PB2 as outputs
	DDRB |= (1 << 1) | (1 << 2);
    TCCR1A= (1 <<COM1A0);
	TCCR1B= (1 <<WGM12);
	TCCR1B|=(1<<CS10);
	OCR1A=i;
}


int main(void)
{
 i=111;
 init_ctc();
 DDRD=0x01;
 for(;;)
 {
	{
 	TCCR1A=0x00;
	_delay_ms(2400);
   TCCR1A= (1 <<COM1A0);
	_delay_ms(2400);
	}
 }

}

doufam ze generuji po dobu 2,4 sekundy 36khZ vlnu a cekal jsem ze LED dioda, ktera je zapojena na vystupu TSOP bude blikat s intervalem 2,4 sec.
Ale nefungovalo to. Nahodil jsem tema na Avrfreak a tam mi rekli ze IR ma moc velkou spotrebu na AVR a mozna take TSOP neni dost silne na to vybudit LED na vystupu.
Ze stareho auticka jsem tedy vypajel NPN tranzistory s oznacenim S9013, dle datasheetu by mel snest 500 mA a zapojil 2 tranzitory. IR led a LEd na vystupu. Zapojeni jsem samozrejme odzkousel s normalni led na nizsi vrekvenci blikala a ta druha taky, takze tranzistory jsou spravne. Nicmene, kdyz zapojim znova IR led a TSOP, nic se nedeje… Mam nekde chybu v programu, ve filozofii jak to funguje nebo nevhodne tranzistory? Uplne nejlepsi by bylo nejake schematko a programek, ale to bych to mel asi moc jednoduche, ze?
Moc dekuji alespon za postrceni.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Atmega8 a TSOP31236"

Cau,

  1. nejdriv si zapoj to TSOP… podle DS, na vystup si dej PNP + LED, mela by svitit pri prichodu signalu,ci 2nd MCU pro kontrolu, capni nakej IR ovladac (TV ,HIFI…) a roschot nejdriv to cidlo
  2. ty vase kody s AT my davaj, sice nevym co tam delas ale , udej si smycku cca 1mS dlouhou ve ktery budes generovat frekvenci toho cidla tj. 36khZ a budit tu IR, a druhou smycku 1mS nic, to je jeden impulz(vysilej/nevysilej), pokud to budes do cidla prat nepretrzite tak se zahlti , musis vysilat/nevysilat/vysilat/ne …, je to napsany i nekde v DS tusim , i casy min/max , ten impulz 10101010… muzes vysilat nepretrzite
    3 ) ja napajim IR LED primo z PICu ale pres 470R to na skouseni do cca 2m staci , jinak vykonejsi dhservis.cz/dalsi_1/vysilac_do_soubory/schema_big.gif
    4 ) parkrat se to tu resilo uz na foru skus pohledat, treba [forum.mcontrollers.com/t/fotobrana/744/1)

PS: ty casy sou orientacni , zalezi co pisou v DS, ale takle by to melo fungovat aspon na testovani,nepises jakej protokol to bude (vlastni/RC5), ja mam tusim kratsi casy co my fungujou, no tot vse zatim, snad sem neco neskonil

Aha tak diky za postrceni, mozna je to opravdu tim zahlcovanim. Vyzkousim a uvidim…

Ahoj
Tak jsem zkusil zapojit TSOP dle datasheetu, 1 GND 2 5V 3 na bazi tranzistoru S9013, 5V pres odpor 100 Ohm a diodu na kolektor a emitor na GND, namiril jsem ovladac i druhy a nic… Tak je asi v haji cidlo…

Tak skus na 3 out dat primo LEDku ale nizkoprikonovou (2mA) pres odpor (cca2K4) a na +, nemas jiny cidlo ? nebo neco cim se kouknout na vystup z cidla co z toho leze ?