Lze s AVR Dragon programovat ATmega32L?

Dobrý den, mám objednáno AVR Dragon a chtěl bych se zeptat jestli s ním půjde naprogramovat pselectronic.cz/k1140-025-atmega32l-8pu.html
případně co bych měl do začátku lepšího volit.

Díky za každou odpověď,
přeji hezký den :slight_smile: .

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR Dragon"

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Odkaz byl vyjmut z code.

toto s tím naprogramovat půjde, je to ale jenom 8MHz verze :wink: tady najdeš co včšechno podporuje atmel.com/dyn/products/tools … e=redirect Dokonce je už i překonána ta 32kB bariéra debugru.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Odkaz byl vyjmut z code.

Díky moc za odpověď, začínám s AVR a jakákoli pomoc je pro mě strašně drahá :slight_smile:

Vůbec se v těch typech neorientuju, mohl bys mi prosím poradit jaký přesně bych si na začátek měl pořídit? :blush:
Mám knihu Práce s mikrokontrolery ATMEL ATmega16 ale když bych si chtěl koupit, tak
pselectronic.cz/s199-io-proc … P=ATmega16
který proboha? V C programovat umím, snad se k tomu někdy vůbec dostanu :smiley: začátky jsou opravdu těžké.

Ještě jednou děkuju, pomoz mi ještě prosím s výběrem.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Odkaz byl vyjmut z code.

toto je v dil pouzdru a i pro 16MHz

pselectronic.cz/k1140-043-atmega16-16pu.html

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Odkaz byl vyjmut z code.

Paráda, dík. Už aby to přišlo :stuck_out_tongue:

Ahoj.
Rad bych te varoval pred Dragonem, pokud mas Windows 7 64-bit, tak neprovadej na nem update firmwaru, ktery musis udelat automaticky, pokud pouzivas jinou verzi AVR nez je nahrana v Dragonu. Pokud prehrajes firmware na pocitaci s jinym systeme Windows, potom Dragon funguje i pod Win7 64-bit. V opacnem pripade dojde k prehrani firmewaru pod W7-64 bit nejakym divnym zpusobem a Dragon prestane komunikovat s uC. Docela mi trvalo nez jsem prisel na to cim to je a jak to odstranit.

S Dragonem muzes programovat hodne procesoru, bohuzel AtMega16 se prestala dodavat a ceka se na AtMega16a. A to ze je to L varianta nevadi, zatim jsem nemel potrebu jit vyse s frekvenci nez 8 MHz.