Začínám s STM32L Discovery kit a zkušenosti s TrueSTUDIO

Díky zdejším diskutérům a tomuto fóru jsem nakonec neodolal a zde zmíněné Kity jsem si pořídil. Jelikož už pár věcí doma mám, tak jsem podlehl této pro mě bezpochyby zajímavé ceně. Rozhodně nepatřím mezi jedince, kteří by psychicky lpěli na nějaké již zavedené platformě a vnímám ARMy jako slibnou platformu. Možná je to dané tím, že jsem se vrátil k programování microkontrolérů trošku oklikou a to přes firmu Cypress a její pro někoho notoricky známé čipy FX2 EZ-USB postavené na 51 platformě. Čas, ale uzrál a začalo být modní USB 3.0 a i firma Cypress musel použít něco jiného a ARMy (pro FX3) byly logickým krokem. Tím pádem jsem se tomu chtě nechtě musel (nebo spíš musím) přizpůsobit i já. :slight_smile:
Jako největší nevýhodu vnímám svázaní s ARM Keil-em (jejich bezpochyby pro našince šílenou cenu za IDE). Přece jen je na tom firma Cypress lépe a nabízí ke svému Kitu Eclipse a potřebné toolsy na nahrání firmwaru do čipu (paměti). Časem možná příjdu na to jak tyto věci svázat dokupy, ale jelikož mám desky na stole teprve hodinu, tak je má zkušenosti nulová. Ale to se časem podá. :slight_smile:
Rozhodně bych uvítal všechny podobně postižené jedince o nějaké informace, které mi pomohou se s těmito produkty sžít.

Předem děkuji.

Zadarmo je Atollic TS - sice s pár otravnými omezeními, ale pracovat se s tím dá. Někdo zase píše v code::blocks - taky zadarmo - ten ale neobsahuje knihovny pro ARMy od STM - o těch se v tomto vláknu bavíme ale na druhou stranu jsou volně dostupné na STM stránkách.

Takže už jsem objevil první aplikaci kde Discovery (ten nejvybavenější) uplatním. Jako transport pro USB->I2S. K tomu už doma bastlím DACana. Pochopitelně nebude chybět nějaký ten display a tlačítka. Nápad jsem v podstatě vykradl u AVR32, ale za nějakou tu zkušenost mi to rozhodně stojí. Jsem celkem zvědav co z toho vyleza a jestli to dotáhnu úspěšně dokonce. Nadšení mi rozhodně nechybí. :slight_smile: