Projekt spínacího zařízení v závislosti na vstupním napětí

Tak odzkoušeno a až na pár chybiček to vypadá, že funguje :slight_smile:.
Jen mi nejde do hlavy pár věcí…:

  1. I když je nastavena frekvence v MikroC MCU na 8Mhz tak v debuggeru vše funguje jak má(Delay_ms trvá 1ms). Ovšem při testování připojená LEDka blikala frekvencí cca 4 Hz což se mi zdá docela málo…

[code]unsigned int napeti,temp,i;

void main() {
TRISA = 0b11111111; // PORTA je vstup
TRISB = 0b00000000; // PORTB je vystup
ADCON0 = 0b00000001;
ADCON1 = 0b11111110;
ADCON2 = 0b10110111;

do {
PORTB.RB1 = 1; //Pin 9
Delay_ms(1);
PORTB.RB1 = 0; //Pin 9
Delay_ms(1);

} while(1);
}[/code]

  1. Vzhedem k tomu, že jsem v tomto LAMA, tak asi lamský dotaz, ale … neví někdo, co má za význam v MikroC při editaci projektu :

Oscillator
INT RC - CLKOUT on RA6, Port on RA7
INT RC - Port on RA6, Port on RA7
Vůbec nevim, ale zdá se mi, že “INT RC - Port on RA6, Port on RA7” toto je pro mě asi lepší(předpokládám, že mám k dispozici RA6 i RA7 zatímco předtím mi na RA6 jde CLKOUT - nevim co to je)

Master Clear Enable
MCLR enabled, RA5 input disabled - v tomto případě mi LEDka s MCU různě svítila, nesvítila… vypadalo to, že MCU neběží. Co jsem se dočetl, tak v tomto případě bych měl mít MCLR připojený na + .

MCLR disabled, RA5 input enabled - Takhle mi to fungovalo :slight_smile:

**
Každopádně děkuji všem co mi tu pomohli při nastavování AD převodníku a všeho okolo s MCU . I když myslim že tu nejsem naposledy :smiley: **

CLKOUT on RA6 znamena, ze 1/4 taktovacieho kmitoctu bude na pine RA6. Napriklad osciloskopom alebo citacom si mozes overit skutocnu frekvenciu na ktorej bezi MCU.

MCLR enabled, RA5 input disabled/MCLR disabled, RA5 input enabled - pin RA5 moze mat dve funkcie:
1, (RA5 input disabled/MCLR disabled) RA5 je normalny vstupny pin. Pozor, TRIS registrom sa neda nastavit do funkcie vystupu, iba vstupu
2, (MCLR enabled, RA5 input disabled) RA5 je vo funkcii MCLR, RA5 neexistuje ako vstupny pin. MCLR (Master Clear/Reset) je obycajny resetovaci pin. Ak je v logickej nule, PIC nebezi. Ak je v logickej 1, PIC bezi. Pri prechode z nuly do jednotky sa PIC resetne, vsetky registre sa uvedu do defaultnych hodnot (teda tie, ktore nejake defaultne hodnoty maju) a zacne sa vykonavat program od adresy 0x0000. Proste reset :slight_smile:

Osobne by som odporucal mat MCLR enabled a na tento pin (RA5/MCLR) pripojit odpor cca 22kOhm, druhym koncom na Vdd. Predpokladam, ze na tom pine si nic nemal a preto ti s enablovanym resetom PICko raz bezalo a raz nie (je to CMOS vstup a indukoval sa ti tam kdeaky bordel). Tym odporom mu vnutis vysoku logicku uroven a PICko trvalo bezi. Ak si medzi Vss a MCLR zapojis tlacidlo, mozes si PICko resetovat.

Co sa tyka blikania s frekvenciou 4Hz…
Nastavil si si v konfiguracnych bitoch RC oscilator, no jeho frekvencia sa da softwarovo menit. Skus si pozriet ako vyzera po resete register OSCCON a na akej frekvencii ti teda bezi to PICko. Potom zapis do toho registra taku hodnotu aku potrebujes. Iste na to prides sam.

Nechci šťourat, ale nemá to být obráceně? že RA5 lze nastavit jen jako vstup?
Začínajícího by to mohlo zmátnout.

Petr: pravdu mas, je to preklep, idem si to opravit