Programování uC Microchip v C

Za link dakujem :slight_smile:

Neviem ako ostatni, ale ja som si svoj pridomok vybral sam “ATmega pouzivatel”.
Predpokladam, ze to tak bolo i v inych pripadoch.

Nebylo. Když si začal psát na fórum, tak tvé příspěvky byly doslova gigantické (takové malé články), a proto jsem se rozhodl ti udělit speciální hodnocení.

Na novém webu bude speciální hodnocení běžné.

Chucku, díky! Prosím Tě, ať v tom mám jednou provždy jasno. Mohl bys mi ještě vysvětlit, jak poznám, které verze C compileru jsou pro řadu PIC16xx a PIC18xx? Rád bych to vyzkoušel i na mé desce s PIC18F452 a nevím, co na to mám použít, mám v tom pořád zmatek :slight_smile:. Jinak jsem zrovna uvažoval, že kdyby profesionální firmy (nebudu jmenovat :slight_smile: reagovaly na dotazy tak rychle a ochotně, jako Ty, bylo by nám amatérům na světě moc hezky … :slight_smile:. Klobouk dolů! Zdraví Vlasťa

No Microchip nema vlastni compiler pro nizsi nez 18F radu. Takze musis mit PIC18 compiler pro picka PIC18F a C30 compiler pro 16bity. Pokud chces Ceckat na nizsich PICech (16, 14, 12) stahni si od Sourceboostu BoostC. BoostC umi i 18F radu ale je tam ta limitace. Takze budto budes mit kompilery DVA a to BoostC a C30 a budes mit 18F radu omezenou kodove jako ty nizsi nebo budes mit TRI kompilery BoostC, C18 a C30 a nebudes mit 18F radu omezenou velikosti kodu. Chapis?

Edit: Jo jinak predpokladam, ze jako PICkovateli jsou Ti podobne ficury MPLabu znamy…

mchpjasonk.blogspot.com/2007/06/video-introduction-to-docking-windows.html

Jasně - už to táhnu k sobě! Dík - a už Tě asi pro dnešek nechám na pokoji … :slight_smile:. Vlasťa

Heh dobre. Prave mi dovezli televizi, takze se muzu sebrat a jit i neco delat misto brouzdani po netu.

V čem tu knihu otevíráte? Acrobat 9 mi neustále hlásí chybu poškození souboru, a to jsem se ho pokusil stáhnout několikrát…

Adobe Acrobat Rader 6.0 CS.
Bez problému.
Vl.

Foxit reader 3.0 a bez problemu. :wink:

Tak jsem zkoušel, další prohlížeče, ale neustále bez efektu.
Pro upřesnění - stahuji soubor 755080410.z_p, má něco kolem 3.5MB, a otvírám ho pomocí pdf readeru …

Po stažení souboru 755080410.z_p a jeho rozbalení dostaneš soubor “knizecka.pdf”, ten lze otevřít třeba v Adobe Reader 7.

No, tak jsem nahlédl, jak se jmenuje ten můj soubor: Newnes,.Programming.16-Bit.PIC.Microcontrollers.in.C.(2007).Spy.[0750682922].pdf. Našel mi jej vševěd Google. Vl.

Subor *.z_p musis rozbalit. Mne ho robalil TotalComander, stacilo nan kliknut. V nom je zabalene *.pdf a to teba napr. prekopirovat a uz ide normalne prezerat.

Díky, už to jede, nedošlo mi že z_p je zip:)

Zdravím.
Začal som sa učiť programovanie MCU zn.PIC v jazyku C.Softvér používam mikroC verzia 8.0.0.0.
Počas debugovania (F7) tohoto cvičného programu ako náhle príde na to že sa má vykonať matematická operácia i = ((a - b)/9);
naskočí okno z programom ale v asembléry.
Neviete mi prosím poradiť kde sa to dá nastaviť aby som mohol “krokovať”
program v C-čku ?

int a = 4457;
int b = 223;
int i ;

void main()
{

while (1)
{

Delay_ms(1);
i = ((a - b)/9);
Delay_ms(1);
}
}
Vopred vďaka za radu.
Relatko.

Edit:

Ako sa v C-čku robia bitové operácie.
Mám na mysli ekvivalent asemblérskeho BTFSS,BTFSC,BCF,BSF
Ak to dobre chápem IF,SWTCH “berú na vedomie” len celý byte,wodr,int…
Relatko.

PIC - LITE od HI TECH je zadarmo,má omezený kód,který navíc není max. optimalizován,ale to vůbec pro začátek nevadí,přímo v adresáři najdeš i info ohledně tohoto jazyka,navíc jsou tam i hotové rutiny.Tento překladač navíc patří mezi to nejlepší.Rovněž se v něm učím a je to super:-)

Nazdar.
Nainštaloval som si PIC - LITE od HI TECH(10/12/16) len neviem ako to mám nastaviť aby sa mi dali otvoriť ukážkové projekty z adresára kde je PIC - LITE od HI TECH nainštalovaný.Nový projekt v C sa mi podarilo založiť.Nápoveda pod F1 je dosť biedna. :confused:

Zdravím.
Pracujete niekto v mikroC? v 8.0.0.0.
Skúšam to s ním a mám takýto problém.
Po skompilovaní kódu F9 spustím debuger a F8 “krokujem” program.
Keď však prídem na podprogram,chcel by som aby debuger “skočil” na podprogram,aby som videl krok po kroku ako sa vykonáva.Skutočnosť je však taká,že podprogram sa vykoná,ale “akože” v jednom kroku.
Pri krokovaní F7 sa niekedy stáva že sa zobrazí kód v asm. o čo nemám záujem.Viete mi niekto poradiť ako to krokovať aj z podprogramom?
Vopred vďaka za odpobveď.
Relatko.

K čemu je dobré to krokování, jen se ptám, nepoužívám to.

Učím sa pracovať v C a prechádzam si examples projekty čím sa snažím pochopiť ako sa daný program vykonáva.
Relatko.