Problém s PIC12F1572

Tak to jsi pochopil špatně. Z DS doslova:

Takže co se týče pull-upů, jde “jen” o bit /WPUEN toho registru, což je globální povolení všech pull-upů, které si pak můžeš pro jednotlivé piny ještě individuálně povolovat v registru WPUA.

Ahoj, děkuji za opravu. Máš pravdu. Napsal jsem to špatně. Pro pull-upy pravdu stačí nulovat jen bit WPUEN. Já ve svém programu ostatní funkce v tomto registru nepotřebuji, tak jsem jej vynuloval celý. Ale správně je to skutečně jak píše Mahoney.

Nepíšu to proto, že bych tě chtěl nějak buzerovat nebo si na tobě honit triko a podobně, ale pokud to chceš dělat, je třeba naučit se myslet přesně. Na každém bitu záleží, a na těch v SFR registrech obzvlášť. Ale:

Ještě jednu radu na závěr Ti dám, tedy pokud můžu: Měj na paměti, že na světě jsou i jiné a daleko důležitější věci, než elektronika, počítače a mobily. Je snadné elektronice propadnout a obětovat tomu moře času, ale žádoucí je přesně pravý opak, jinak život může brát, když člověk zapomene, proč tu na světě vlastně je (klasické “Člověk míní, život mění”, což byl i můj případ). Tedy všeho s mírou.

Ahoj, jasně, v pohodě, pochopil jsem že to nebylo myšleno zle. Jsem vděčný za každou radu, protože jak jsem už psal, s mikrokontrolery si hraju teprve asi rok.

Elektronika je koníček, ke kterému jsem se vrátil po více 32 letech-od školy a prvního bastlení. Jinak jsem silnoproudař, elektroniku jsme měli ve škole jen velmi okrajově a navíc počítač byl v té době nevídaný výkřik techniky :slight_smile:
O angličtině ani nemluvím… Proto se s tím tak peru, ale snažím se zas naučit něco nového… za dlouhých zminích dní. Teď přes léto na to zas mít čas nebudu :slight_smile:

1 Like