Nahrada AT89S52

Ale ak chces experimentovat i s LCD, skus toto

deccancode.com/embedded C With AVR Atmega32.asp

za tych 59$ sa to asi celkom oplati

P.S.
inak by som klavesnicu utal tym, co davaju do nazvov webu medzery :frowning:

59 dolarů? si děláš srandu? za 1000 korun LCDčko s mega 32?
Nekoukal jsem teda na to, co to umí, ale LCD 4 řádky 20 znaků s podsvětlením lze sehnat za 4 kila, a do kontaktního pole jde dát taky, když na něj připájíš pin lištu.

Jasne, ze suciastky su lacnejsie

, ale treba to navrhnut, zletovat , dat tomu fazonu, …

Ja by som to tak lacno nepredaval :slight_smile:

Co chceš v kontaktnim poli letovat? :angry:
Nejlepší je když něco s uC zkouším, tak prostě poskládat do kontaktního pole, DPS dělat až k hotovému, domukanému zařízení, bez vývojových kitů se lze vpohodě obejít.
Navíc kontaktní pole má řadu výhod.

Ano kotaktní pole má řadu výhod, ale taky nevýhod… Jedou sem něco dělala né a né to fungovat a nakonec jsem přišel na to že jeden pin v tom poli byl tak volnej že to házelo clocky jak divý… Tady na to to není moc dobré;) ale na poli zapojuji pořád a jak říka jan16 nejdříve na poli a potom desku…

To že TY máš blbej kontakt v kontaktnim poli neni jeho nevýhoda. KDyž do těch dírek nerveš tlustý dráty, tak se to nezničí, a s tímhle není problém. Ne výhoda, o které se obecně ví je například parazitní kapacita mezi piny, stejně na nich VF vysílače nestavim, od toho jsou univezál bastldesky, většinou na to ale spíš dělám orvnou desku, a jdu “na jistotu” :slight_smile:

nj tak promin že jsem sem poslal svůj pozantek :wink: a zpu do toho normální slabý dráty… :wink:

Jediný konataktní pole, který mám trochu vyžvejkaný je to starý z roku asi 1995.?? možná starší. (1990,??). S kontaktem kontaktů v něm ale také není problém :slight_smile:

4 autor tématu: Jak jsi na tom? Už máš doma nějaký AVRko? :slight_smile:

Ahoj, zatim jsem si nainstaloval AVRstudio a WinAVR a zkousim v něm něco naprogramovat a testuji to na simulatoru.
Na co je avrlib? Je to jenom jakasi knihovna jak se s cim pracuje nebo to ma hlubsí význam?
Jak jsem to pochopil tak z Avrstudia budu muset c kod prevest do hex a pak použít nějaký jiný na vypálení do mikrokontroleru, který podporuje muj programator (sdk200-ponny nebo tak nejak). Mam pravdu?
Jaky soft mi vypálení umožní?
Jinak, jak tu pise kolega, si zapojim jak programator tak zakladni kit do pole. Máte nějaké zakladní schéma co musí být připojeno do ATmega32 (krystal, napájení)?

Předem díky za připomínky

no teoreticky k atmega32 nemusí být připojeno ni krom napájení, když tedy nepracuješ s AD převodníkem který má zvlášt napaájení a pak referenční vstup ale ten se dá nastavit i interní pak se tam hodí jenom kodenzátor, krystal nepotřebuješ pokud ti stačí vnitřní oscilátor má 1, 2, 4 a neb 8MHza myslím že pro začátek si s ním vystačíš… Ano Hex souor musíš do procesoru naládovat přes programátor. Jo ještě bych zapmněl měl by se dávat odpor od reset vstupu na +, ale já ho ano na poli nezapojuji a funguje to spolehlivě i bez něho. To není jako u picu tem když není připojenej tak se ten procesor ani nerozjede. Ale když pak dělám desku tam tam ten odpor dávám :wink:

OtíkM, sdk200ponny neznám, nejlepší a nejspolehlivější vynález co jsem měl tu čest s ním pracovat je tohle: jan16.czela.net/index.php?id=19&n=jak-naprogramovat-mikrokontroler-rady-89s-isp
K tomu můžeš použít i PonyProg. Stáhni si nejnovější verzi, podporuje už víc obvodů.
K tomu aby AVR fungovalo mu stačí připojit napájení + odpor z resetu na +, cca 3k3.
AVR se nastavují fusebity, můžeš nastavit interní RC oscilátor jako zdroj hodin, externí krystal, externí rezonátor, externí RC oscilátor,…a plno dalších věcí netýkajících se oscilátoru. Pozor, nesprávným nastavením můžeš to AVR poslat víš kam.

Napiš mi na mejl/icq/skype, vysvětlim ti jak na ty fusebity, pokud chceš.

OtikM: Ahoj, právě koumu svou absolvetskou praci a chystam se v ní použít (pro programování ATmega128) programator dle AN910 (mirne upraveny pro ATtiny2313, ne pro AT90S1200). Je to zdarma, odzkousene(nekomu to na paralel nechodi, ja osobne s nim zacinal a good) a hlavne - staci Ti jeden program na vsechno -> AVRstudio!!!
…k tomu programatoru STK200: Použil jsem ho jednou (s PonyProgem) pro nahrání SW do programátoru pana Ruckla a ten je výbornej (je s nim teda více práce než s STK200 :smiling_imp: ). Jinak programuju jedine tim.
…no snad o tom v dohledne dobe napisu neco na svych strankach jefik.wz.cz/index1.htm