MPLAB - volné místo v procesoru

řekni mi, na co je ten dotnet dobrý…

kdosi mi rikal, ze to muzu roizfachat tak, ze od mrkvosoftu stáhnu cosi a to nainstaluju…
Nejvic me na tom stve, ze bez tej instalace cehosi to nehodla bezet ani na WIn XP profi SP3

Stránkování paměti je, třeba pro 16F877 je v kapitole 2 str. 17. Ale myslím, že se to pořád opakuje a je to 0x004 - 0x7FF, PAGE2 800 - 0FFF, PAGE 3 1000 - 17FF atd, pořád tak dál po 7FF - 2048

To je pravda, stejne jako program napsanej v Jave bez JRE nerozebehnes. Jak jsem psal - je to interpreter mezijazyka. Umi toho sam od sebe dost bez toho, ze bys potreboval alespon zakladni znalosti win api. Ma v sobe spoustu predpripravenych trid pro praci se vsim moznym, ty si je pak jen jednoduse volas. Muzes namitnout, ze C ma taky spoustu knihoven a tak, ale tady je to trochu pokrocilejsi. Diky zapouzdreni do trid je program mnohem prehlednejsi a snaz se udrzuje kod. Mozna, kdybys C# vyzkousel, prisel bys mu na chut :wink: Malem bych zapomel! GC (Garbage Colector nebo tak nejak) - automaticka sprava pameti… zadny zbytecny MB zabrany pameti (casto i po ukonceni aplikace), zadny MALLOC (pri vyuzivani delaji ti mene zbehli casto chyby…). I kdyby nic jinyho, tak ten styl psani v C# (automaticky doplnovani kodu, snipets) se s C neda srovnavat :wink:

Taky bych mohl nadavat na PICy, protoze jsou pomalejsi, nemaj freeC, nejaky vifikundace s pameti (viz toto vlakno), atd… ale nezkousel jsem, tak soupu nohama :slight_smile:

Honza3: o neco se pokusim, ale nevim, jesli to bude tak hezky, jako defragmentace :slight_smile: Nicmene spis, nez ctverecky z W98 bych to videl na prouzky z XP :wink: Predpokladam, ze kompiler generuje HEX soubory podle specifikace z r.88 :wink: microsym.com/editor/assets/intelhex.pdf
btw: zitra jedu na cely den na LANku, takze casem :slight_smile:

OT: OK, C# pak časem taky vyzkoušim. Nejdřív ale se ale chci pokusit aspoň v dev-c něco napsat :slight_smile:

To by me zajimalo, kam chodej soudruzi z microchipu pro inspiraci, pripadne co hulej, kdyz premejslej, jakou pamet procesoru dat… (3.5kB, 0.875kB, 0.75kB, 1.5KB…) :open_mouth: :unamused: To jsou velikosti jak stehno… Nemuzou to udelat aspon na celociselnej nasobek velikosti stranky… :unamused:

HEM HEM? Zajmavá čísla… fakt že jo… >>Piityy ty programuješ PICy nebo ATMELy?? (ATMEL rulezzz) :smiling_imp:

Ja delam atmely :wink: (x51 a AVR)
Ty velikosti to je fakt des…

Honza3: muzes mi sem hodit nejakej HEX, kterej vyuziva strankovani (nektera Page neni plna a za ni je dalsi obsahujici program)? Abych mel na cem zkouset :wink:

Podla mna to vyrabaju tak, ze po vyleptani kremika zisuju, kolko sa im z toho podarilo spravit funkcne. A podla toho to prehlasia za konkretny typ a vytlacia oznacenie na puzdro. :slight_smile:
Inak si to obrovske mnozstvo uplne zbytocne clenenych typov neviem vysvetlit. Tak nech vyrobia nieco s velkostou pamate X, potom 2* X, 4* X, pricom X by mala byt rozumna okruhla velkost ako to robia iny vyrobcovia.
Naklady na kremik nie su ani zdaleka take velke, ako su potom naklady na spravovanie takeho velkeho mnozstva druhov a poddruhov a podpoddruhov.
Tento moj prispevok berte prosim s nadhladom, tak ako bol mysleny

Martin

Jasně že mohl. Obsazeny všechny page, ale ne plné. PAGE 0 0x0000 do 0x02FE, page 1 0x0800 do 0x0C99, page 2 0x1000 do 0x10A5, page 3 0x1800 do 0x1AF9
MultiplexBIG.HEX (15.9 KB)

No… jesli tam mas jen 4 page a ve vsech neco je, tak se nekde stala chyba :laughing: :laughing: :laughing:
mempic1.gif

Kde mohli soudruzi z NDR udělat chybu??? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :blush:

Vypada to, ze soudruzi z microchipu nedodrzujou formaty :frowning: pouzil jsem na konverzi toho HEX dalsi 2 ruzny programky a vsechny(vcetne toho myho) vygenerovaly stejna data o velikosti 16KB a nejaky drobny, coz skutecne odpovida 9ti strankam po 2kB…

Jedíné, co mě ještě napadá, že bych vygeneroval něco třeba jen v page 1,2 nebo 3 a ostani page už prázné. Ale ty HEXy přelouskají programátory včetně WinPic800 a ICprog

Pokud mas skutecne obsazeni pameti tak, jak jsi napsal a stranky 2kB, tak je chyba nekde u kolegu z microchipu…

Namatkou jeden radek hex souboru (26. od konce):
: 10 3480 00 0313130883160317BE00831203138C11 52
Jednotlive polozky jsem oddelil mezerou:
; = “record mark”
10 = “reclen” - delka zaznamu v hex - tedy 16 bytu dat
3480 = “load offset” - tedy adresa v hex, od ktere jsou data umistena, tj. 13440 v dsitkove soustave - zhruba 13kB
00 = “rectyp” - typ zaznamu, zde to znamena data
pak je 16 bytu dat
52 = “chksum” - kontrolni soucet zaznamu.

Prave na te adrese je videt, ze uz je to za 4. page (8kB) a to to jeste neni posledni zaznam…

Umi nekterej programek vygenerovat binarku? jesli jo, tak se mrkni, jak je velka…

Jak binárku?

mozna by nebylo od veci pokoukat na strankach microchipu, jesli tam nebude neco o formatu, co ty prekladace generujou…

Ale co, aspon jsem zas trochu provetral C# :wink:

Vetsinou je to soubor s priponou “bin” nebo bez pripony, jsou v nem primo data, ktera se lejou do procesoru.

BIN jsem v MPLABu nenašel, ale ten HEX je INHX32, HEX obsahuje typ a nastaveni procesoru a data do EEPROM.

A to je co? nejakej format, nazev prekladace, programatoru ci jak?

Překladač, co používá MPLAB podporuje výstup INHX8M, INHX8S a INHX32. Ale co to je se mě neptej. :smiley: