LCD display 2x8

jestli to bude pro procesor z řady PIC12 tak překladač od Hi-TECHu a jestli pro PIC18 tak klasiku od Microchipu MCC18.

Tak si zatím prostuduj příklady v tom odkazu co jsem ti napsal a pak se uvidí.

myslíš to SourceBoost ?
pošli přímo odkaz jestli to jde díky

Tak to by mi mohl celej displej vlézt někam. Za to mám 4 normální, sice o 4mm menší, ale když spálím LCD za 340,- tak si řeknu, jsem debil, ale odrovnat LCD za 1500,-. FUJ, ani na to nechcu pomyslet. Asi bych pak strávíl týden u piva.

Ber to jenom jako vodítko. Nebo zkus kouknout přímo k Microchipu, tam by měli být taky nějaké příklady pro C.

jj díky, já se v tom zkusím prohrabat.
díky za info 8)

Zdravím, ještě jsem se chtěl zeptat ohledně signálu RS.
Pořádně nechápu jeho funkci , všude se píše že příkaz = 0 a data = 1 ?
Mohl by mi to někdo vysvětlit více?
Pak jsem se chtěl ještě zeptat ohledně signálu E.
V několika obrázcích , které reprezentují , jak má probíhat komunikace s LCD , jsem se nevšiml nebo spíš všiml , že tam není nikde nakreslený
signál E?
Ten se používá pouze pro povolení vyslání adresy daného znaku a např. při změně komunikace z 8 bit na 4 bit není potřeba?
díky ahoj

Pokud RS = 1 zapisují se data která se mají zobrazit na LCD.
Pokud RS = 0 zapisuje se příkaz pro LCD, třeba skok na druhou řádku.
Sestupnou hranou na pinu E se příkaz nebo data zapíšou do LCD.

Takže je lepší držet signál E v log. 1 a jestli něco chci vykonat akorát ho shodím do log. nuly na určitý čas a pak ho znovu dám do log. 1?

Podprogram mám napsaný tak, že nastavím E do log 1, vystavím data nebo příkaz na port a stáhnu E do log 0.

ok , díky za cenné rady

Nezapomeň na minimální časové rozestupy mezi zápisy.
Už se ti podařilo LCD rozsvítit ?

No zatím jsem zkusil připojit VO na zem a rozsvítlil se horní řádek se čverečky.
Teď píši program jednoduchý tak snad se mi to podaří :confused:

Měl jsem na mysli to podsvícení.

Tak to ne , to podsvícení pořád nejde.Proměřoval jsem a tváří se to jakoby tam ta ledka nebyla zapojená. :frowning:

S takovýn displejem jsem se už setkal. Měl 16 vývodů, dokonce pod displejem byl LED modul pro podsvětlení ale nesvítil. I když jsem modul zapojil, tak taky nesvítil. Asi se jednalo o nepovedené LCD s podsvětlením.

Nevím no , zatím se budu snažit display rozeběhnout.
Podsvícení se ale bude hodit , protože bych chtěl display použít hlavně ve tmě.
Všiml jsem se , že ze strany plošného spoje je neosazen jeden rezistor.Možná to souvisí s tím podsvícením nějak… ??

Když na displeji najdeš vývody z modulu LED na podsvětlení, tak většinou je v cestě nejaký malý odpor. Měřákem by jsi měl dojít až k vývodům 15 a 16. Pokud tam odpor není, tak tam asi podsvětlení není funkční.

Vypadá to , že odpor R7 na DSP nepatří k podsvícení.Posílám fotky displaye.
Opravdu by mě to zajímalo , proč to svítit nechce.Trochu jsem popsal display.Jestli někdo ví v čem je chyba tak ať please poradí.
f2.JPG
f.JPG

Myslím si že patří. Ale viditelně tam není LED modul. Je možné, že A a K budou opačně.
f2_151.jpg