Jaký ARM na ADC a zpracování signálu

Souhlasím s Radiusem. Dokud jsem dělal s AVR, tak mi taky stačilo pár ledek nebo uart na výpisy. Rozčarování ale přišlo s ARMama, když jsem těmahle metodama vůbec neměl šanci zjistit že mi program spadl do hard faultu, natož abych věděl proč, což je celkem běžná událost při vývoji. Složitější aplikaci např. s RTOSem si bez debugeru už neumím představit. Nakonec jsem za pár korun koupil z ebay ST-LINK a podařilo se mi ho rozchodit kromě STM32 i se Stellarisama.

S STM32 som zatiaľ robil nejaké pokusy.
Zvukový prehravač, disk pre PC cez USB, ovladač PC, práca s SD kartou a FAT, samozrejme blikanie LEDkou a ešte nejakých pár vecí. Robil som s F103 a L476.

Keďže to buď bolo buď na školeniach ST-čka v ich výcvikovom centre, alebo podľa nejakého kurzu step by step, kódy boli predžuté a robil som v nich iba úpravy, respektíve som staval na niečom funkčnom čo som potom rozkošatel do želaného stavu podľa potreby. Aj preto veci fungovali relatívne rýchlo a bez zásadných problémov. Naposledy som s nimi robil pred rokom či dvoma. Nie je to (zatiaľ) moja kľúčová pracovná doména.

Martine, díky moc za vyčerpávající reakce!! (téma jsem založil já)

… zaujalo mě ale nejvíc to, že jsi něco dělal s L476…
já jsem si právě teď koupil tohle:
st.com/en/evaluation-tools/3 … overy.html

Znáš to??
…dost by se mi hodil nějaký vzorový projekt (ideálně to, co je nahrané na vývojové desce) Když rozjedu začátek, tak už to pak bude OK (na piny a extra složité časování ani moc nechci šahat)

  • jaké vývojové prostředí je nejlepší??

Že Ty nečteš dokumentaci ? :wink:

The demonstration software is preloaded in the STM32L476VGT6 Flash memory. The latest
version of the demonstration source code
and associated documentation can be
downloaded from www.st.com/stm32l4-discovery

Tuhle větu už jsem četl i někde jinde…

Jenže jsem asi úplně blbej a nikde tam nevidím žádný kód/ vzorový projekt, apod…

Tak to jsme blbý už dva, taky tam nic nevidím.

Našel jsem tohle, tak aspoň něco málo. Snad ti to pomůže aspoň trošku (hned první položka v tabulce).

Edit: A ještě tohle (GitHub): github.com/rebelbot/OptimizerLesson/tree/master/Drivers/BSP/STM32L476G_EVAL

Dík!
Aspoň něco…
Ještě jsem našel i nějaký pdf, kde je krok za krokem popsané, jak se generují ty počáteční kódy s definicema pinů a časovače v STM32 Cube… zkusím to dát nějak dohromady…

(v druhém odkazu jsou asi bezcenné knihovny…jsou totožné s knihovnami, které se mi automaticky vkládají do projektu, když ho zakládám v STM32 Cube)

Ještě bych se od vás rád dozvěděl, jaké vývojové prostředí na tohle používáte ?!?

  • nemá STM nějaké dobré zastoupení v čr? Školení taky někdo dělat musí… kontakt bych moc ocenil…

Já osobně ještě žádný, zatím se rozhlížím jakej kit si pořídit a tak. Mám pár věcí od NXP, v tomto ohledu jsou na tom líp (prostředí + dokumentace + examples), jenže mám takovej subjektivní pocit, že ty jejich čipy narozdíl od ST nic moc nevydrží a jsou navíc dražší. Ani jsem nevěděl že nějaký STM32 Cube existuje, počítal jsem klasicky s Eclipse nebo C::B nastavovacím masochismem.

Můžeš to PDFko prosímtě taky linknout?

Taky mám LPC1768…rozjel jsem na tom dost věcí…
Jenže teď potřebuju AD převodník a v tom je STM daleko před NXP :frowning:

Tak jsem musel přesedlat…

pdf se mi podařilo najít, je zde:
emcu.it/SILICA-STDay-2016/X/HO/Demo1/CUBE-HAL-LL-L4DiscoveryStartUp.pdf

Na straně 26 a dál je vidět, že by příklady měly existovat…v adresáři je magické slovo examples…ale ve skutečnosti to zřejmě není součástí ani toho programu…

Tak už mi nikdo neporadíte??

Rád bych dostal nějaké kontakty na školitele, apod…

V Prahe je školiace centrum ST. Napíš priamo pánovi Pokornému. Sú tam všetci veľmi ochotní a ústretoví. Bavia sa normálne česky. Posielam Ti torzo pozvánky na školenie na L476, ktoré bolo vo februári tohto roku.

Ďalej Ti posielam odkazy na nejaké ich tréningové prezentácie.
Na Tvojom mieste by som Tvoje otázky komunikoval priamo s výrobcom. Veď tie procesory sem nepadli z neba že by o nich nikto nič nevedel. Ale to platí úplne vo všetkom. Doteraz iba z FTDI boli tak “povznesení”, že sa neobťažovali s odpoveďou. A tu máš možnosť pýtať sa v rodnej reči. Tak prečo to nevyužiť.

Maximálne narazíš na problém, ako to celé vyvíjať na nejakom Open Source.
Skús si rozchodiť Eclipse. Veľa ľudí v ňom robí a sú spokojní, veľa ľudí ho neznáša. A mnoho ďaľších vrátane Coocoxu. Nerobím, neviem poradiť.


STM32 L4 Hands on Workshop - Prague

Organizátor:

Tomas POKORNY <tomas.pokorny@st.com>

Popis:

Dear Attendee,

we are pleased to welcome you in this STM32 L4 hands on workshop

The event will happen here:

STMicroelectronics
IBC building
Pobrezni 3, 18600
Prague, Czech Republic
We are looking forward to meeting with you.

Kind regards,

STM32 L4 hands workshop


st.com/content/st_com/en/sup … ining.html

Potvrzuju, že ačkoliv ECLIPSE nemám rád, tak jsem ji rozjel asi během 2h s JLINK a GCC a několika pluginy tak, že překládá, nahrává kód a debuguje. Otestováno na STM32F10x