Ethernet

pro setha:
Ahoj,je vidět,že se tím pomalu úspěšně koušeš k cíli.S tou výrobou plošňáku,jak ti psal pepinoCZ je to dobrá rada,kamarád to taky tak dělá a má s tím dobré výsledky.Já laserovku nemám,navrhoval jsem to v eaglu a nechal si to dělat ve firmě-varianta pro bastlení docela drahá.
Co se týká toho blikání LED diod na portu B-nevím jak jsi to zapojil,já mám u desky s PIC18F4620 a ENC… zapojené LED na portu D Pic a Jorge tam má původně LCD display,který jsem vynechal a nahradil ledkama,ty ledky by původně blikaly podle řídících signálů pro LCD.K tomu je stack 3.75.6 zkompilovaný přímo pro jeho zapojení tuším deska PIC10T-nemusíš editovat a funguje na prví šup.Na desce s PIC18F97j60 mám LEDky zapojené na portu J jako v orig.PICdemnet2.Bliká jen jedna -je to dané v maindemo.c
while(1)
{
// Blink LED0 (right most one) every second.
if(TickGet() - t >= TICK_SECOND/2ul)
{
t = TickGet();
LED0_IO ^= 1;
}
Ale můžeš si to upravit .

“Vlozil jsem tam nejakou tlumivku(ze stary graficky karty)”
Změř za ní napětí,já mám za ní asi 3.2V,nemělo by spadnout moc,hlavně ne na 1V ap.ale myslím že z té graf.karty to bude dimenzované na větší proud a bude to ok.
Na stabilizaci 3.3V používám upD2933 a napětí drží ani se nehne.Bacha na dobré zemnění,já jsem to musel doopravit.
Stack jsem z 4.18 změnil tuším na 4.16 a je stabilní.4.18 zlobila a byla nestabilní.
Hoď sem více podrobností.Svítí ti už led na kontrolu spojení? A ta druhá datová dělá co?
Pozor na ten bit registru co hlídá správné připojení,psal jsem to tu.

No uz jsem ukol temer uspesne splnil. jak sem psal par veceru sem nesel spat a uz to funguje davno, pomoci etherealu, jsem kontroloval paket a uz normalne posilam data pomoci GET metody webserveru. Potom sem hodim i fotky a nejaky podrobnosti. ted nemam tolik casu. jinak v zejtra to jdu naostro zapojit k elektromeru a ve ctvrtek budu obhajovat tak drzte palce.

Zatim…
Edit: jen mala ukazka kdyz sem si daval pauzu, tak sem udelal par fotek, a hodil to do movie makeru. jen aby bylo videt jak podle me vypada idealni pracoviste. Prosim neni to bordel, ale je v tom system-vsechno je po ruce.
youtube.com/watch?v=iqVrEiyg4Yg

Chvilu som myuslel, ze si tajne filmoval u mna na stole :slight_smile:

Len mala otazocka. Z toho stola je odlupnute, alebo odkusnute?
U mna by to kludne mohlo byt aj odkusnute.

Martin

Mám pocit, že jsem tu hranu urazil, ale už si nepamatuju čim :wink: Stoly neokusuju, i když nervy tečou. :smiley:

Tak ještě není hotovo :wink:
Budeme přecházet na lepší a přesnější počítání a to tak že bych asi měřil čas mezi náběžnými hranami. Nevím co zvolit, jestli nepřesnější způsob. kdy akorát odečtu hodnotu tick po detekci náběžné hrany, nebo přerušení, nebo nejpřesnější CCP modul… Nějaké návrhy?

Jinak setkal sem se s problémem, a to že po náhodné době (od 0,5h až po 3 hodiny) mi přestane odesílat data přes eth. Hlavní smyčka programu běží, to je jisté:bliká led. Nesetkal se stím někdo? myslím, jestli třeba nevadí veliký provoz na síti(ta síť je opravdu hodně zatížená broadcastem…), no jako dočasné řešení vidím, že po 20 minutách (za tu dobu se odešlou dva datagramy) hodím reset mikrokontroleru. když jsem to udělal ručně tak to pomohlo tak to automatizuji, alespoň než najdu příčinu. :wink:

Dobrý den,

mohu se optat? Jsem začátečník, ale o mikropočítače se zajímám. Momentálně se chci pustit do ethernetu (v rámci blížící se bakalářské práce) a to přesněji o menší webový server, co by měl na sobě teplotní čidlo, ale pochybuji, že to zvládnu v asm. Proto bych se chtěl zeptat, z čeho se naučit Cčko pro PIC. Základy Cčka pro PC mám, ale nikde nemůžu najít, jak to pracuje s PIC. Dále pak jaký kompilátor použít a kde ho sehnat? A pak co použít? Ten 18f97j60 nebo to stavet s pomocí modulu spinet od asixu. Případně jak pomocí prehistorické mikropáječky TESLA připájet tqfp pouzdro o 100 pinech.

No pro začátek to snad bude stačit. Děkuji předem za odpovědi.

Zdravím,
pro zájemce jsou zde dva články: SPINET - Ethernet <> SPI a poté Malý webový server
Oboje je samozřejmě plnně funkčí a jsou volně ke stažení zdrojové kódy.

Nyní jsem se konečně dostal i k procesoru PIC18F66J60. Vytvořil jsem si malou testovací destičku (dvouplat + maska) s několika vstupy a výstupy. Prostě destičku pro ladění a pokusy. Ale nějak se mi stále nedaří ten obvod kloudně rozjet. Vysílání eth rámců funguje bez problémů, ale příjem ne a ne. Buď ty data nepřijme vůbec a nebo je přijme a označí je jako vadné.
Ale snad se to podaří co nejdříve a bude článek i k tomuto obvodu.

Kdyby chtěl někdo na bastlení ethernetové díly(síťové karty/ celé ethernetové zařízení), může mi napsat.

Tady jsou fotky:
[forum.mcontrollers.com/t/nabizim-dily-pro-kutila-vymena/606/1)