Debugger Microchip MPLAB ICD 2, jeho klony (SPCD) a PICkit 2

Díky za odpověď, jsem si ani nevšim že v pickit 3 neni ten logickej analizátor, to bych řek že je dost škoda, proto asi koupim pickit 2. Jinak ten rozdíl neni až takovej, verze pickit 2 s vývojovou deskou stojí 1100,- a pickit 3 s vývojovou deskou stojí 1500,- .
Jinak jestli bych moh mít ještě dotaz ohledně programování v zapojení. Když chci přeprogramovat procesor tak musí bejt odpojený napájení zařízení nebo se to dá i snim? Ja totoiž dotěd používam programátor kterej má klasickou zif patici a stimdle jsem nikdy nedělal.

Je to na delší povídání, protože abys mohl programovat PIC v obvodu, musíš splnit určité podmínky ohledně připojení MCLR apod. Na druhé straně můžeš použít napájení z PicKitu nebo ze zařízení.

Tak mám taky dotaz na Pickit2

Mám ICD2 klon, napájenej z USB, “konstrukci” připojenou stále přes ISP k ICD2, stále pod napětím, napájení z ICD2 vypnuto. MCLR u procesoru mám přes cca 4k7 na VCC. Naprogramuju, hodím reset v MBLABu a testuju program.
Je to tak i v Pickit2? Jako že se nemusí vypínat nebo odpojovat?

Jistě, funguje to naprosto stejně jako ICD2.

Mas to pekny,ale co budes delat,kdyz se 18F4550 smaze? Ja to kdysi zkousel programovat primo v ICD2 a neslo mi to :blush:

18f4550 sa mi zmaze len v tedy ak ICD2 dostava napajanie cez ICSP pripojenie (napajanie nie je dobry vyraz staci ze su pripojene datove vodice) a odpojim USB od PC. A uz mozem reprogramovat 4550 :smiley:

Dneska se mi ZASE smazala 18F4550 a tak jsem vzal starej dobrej jednoduchej programátor a zkusil jsem to připojit přímo do ICD2 a zjistil jsem, že to FAKT nejde.Tak jsem zvědavej, co bude dělat Chuck, až se mu ta 4550 smaže. Vytahovat SMD a pajet ho znovu, to by se mi teda asi nechtělo. :blush:

čau všichni, tak jsem si koupil pickit2 , ale narazil jsem na jeden dost nepříjemnej problém. Když je zapojenej a ani neběží žádná aplikace ktera snim pracuje, tak mi nejdou žádný hry :slight_smile: , skoušel jsem rice of nation, LFS, Colin McRae Rally 04 a ještě nějaký a všechny spadnou ani nic nenapíšou, odpojim pickit od USB a všechno jede. problem neni ani tak vtom že by mi to vadilo, ale odpojování a připojování USB mu na životnosti určitě nepřidá.

Podle mně je to s těma hrama sice naprostá ptákovina, ale ubezpečuju tě, že mu odpojováním neublížíš. Já hry nehraju, ale PK2 mám trvale připojen k NB a žádné kolize nepozoruji.

Potřebuju radu

Používal jsem toteď MPLAB 8.15, dnes jsem naistaloval MPLAB 8.36 a mám problém. Mám ICD2 a když jako Programmer dám ICD2 tak se mi v Debugger vypne MPLAB SIM. To samé i opačně, když dám v Debugger MPLAB SIM tak se mi v Programmer vypne ICD2.

Nevíte někdo čím to je?? Co mám blbě nastavené?? Už si s tím hraju asi 3 hodiny a začíná mě to pěkně sr…!

edit: Tak jsem se vrátil k verzi 8.15, protože verze 8.36 je nějaká divná.

Tendle problém jsem taky řešil a řek bych že je to záměr programátorů. Nejspíš je to ochrana před nějakou kolizí nebo tak něco.

Obávám se, že to tak nebude, ale že to bude chyba v programu, protože u předešlých verzí s tím problém nebyl. A simulace toho s programatorem moc společného nemá.

19.10.09 - V 8.40 už to nedělá, jede OK. Aspoň zatím :smiley:

Zdravím.
Chcem sa opýtať znalých veci či sa stretli z niečím takýmto a či sa to oplatí robiť.
electronicslab.ph/forum/inde … pic=6658.0

users.picbasic.org/projects/ICD/ICD.htm
Chcem to používať na PC kde nemám šancu dostať USB driver (nie som ADMIN)
MPlab v ňom používam 8.20portable.

Na začiatku tohoto vlákna sa spomína:

Základní rozdělení

  1. Originální ICD2

a. Pouze ICD2 a kabel
Pokud jste ochotni zaplatit za originál, tak by vám tato sada měla stačit.

b. Plné balení s vývojovou deskou, ICD2, kabely, manuály, CD, atd.
Většina vám řekne, že jsou to zbytečně investované peníze navíc.

  1. Neoriginální ICD2 (tzv. klon)

a. Připojení přes RS232 (sériový port počítače, COM)
Tyto klony bývají velmi pomalé. Jsou tak pomalé, že jeden krok trvá třeba i 5 sekund. Takto pomalý klon je prakticky nepoužitelný.

Zaujalo ma to slovko bývají.
Usudzujem že sú aj také cez RS232 ktoré nie sú pre svoju “rýchlosť” nepoužitelné.
Máte niekto skúsenosť z použitelným cez RS232?

Vďaka Relatko.

Už to tu tuším vzpomínal jankop že na debuging jsou nepoužitelné. Nevím jak je to ve zkutečnosti, ale myslím si, že čistě na programování by to funkční být mělo, ale na debug asi nee.

zdravím, chci začít programovat PICi, chtěl jsem si nějaký programátor sestavit, ale mám notebook bez COM portu, rozhodl jsem si koupit pickit a zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi pickit 2 a pickit 3, a s který by byl lepší pro začátek.

add: k tomu vasmu zmazavaniu firmwaru 18f4550 v klone icd2 , treba si len spravne nastavit poistky na ochranu proti zapisu do flash a proti prepisovaniu poistiek a je po probleme , potom aj ked vytiahnete usb ako ste spominali tak sa nic nezmaze …

heeeeeeeee ? NO tak na tu daj to spravne nastavenie a ja ti zistim ci to zmaze ? ok

Udam , len co sa dostanem na svoju masinu, btw. nic mi nemusis skusat tento problem som mal tiez kedysi , po prepaleni poistiek je pokoj …, za dalsie ked si taky “profesional” ako mas napisane dostal si navod , bolo napisane prepalit poistky na ochranu proti zapisu do flash a taktiez samotnych poistiek ak by si sa kukol do datasheetu urcite je to tam v sekcii Special features of CPU hned ako prve …, niet nad samostatnost …

TAke pokusy tu boli… lenze potreboval som s tym robit nie hladat ako sa to odstarni. Aspon som nasiel pricinu a zariadil sa podla toho. OK daj sem nastavenie vyskusam a budem rad ked to pomoze.

No tu je to nastavenie ako som slubil, ak aj teraz “za jazdy” odpojis ICD2 od targetu staci aby si v MPLAB vypol programmer (debugger) → none, a pripojil usb kabel spat k icd2 a potom naspat zapol v programmer(debugger) icd2 , a nemusis ty a aj podaktory iny nic prepalovat na 18f4550.