Dallas DS89C450 - IR vysílač (C - keil), rozblikání LED

tak přeložit to jde (i když jsem tenhle pseudokod ( :slight_smile: ) trošku pro publikování tady ořezal) … diody taky bliká…

noo… s tím časovačem právě:) to teda moc nekamarádím no … a proto jsem tu čekal nějaký nápad jak to vyrobit líp:)

ď

Minimálně na generování nosné (36kHz) je timer více než žádoucí. Na začátku vysílání ho jen spustit a pak dle potřeby čekat na jeho přetečení (uplynutí 27.8us). Čekání na uplynutí doby sepnutí (25-33%) pak lze provést dalším timerem nebo i programově (buď sw smyčka požadované délky nebo jen sledovat timer generující nosnou a čekat na dosažení požadované hodnoty).
Zkusim to nějak došolichat, ale nemám na čem testovat, takže si budeš muset nějak poradit.

Mimochodem - je ovládané zařízení opravdu na 36kHz? Nosných se používá víc.

Tvůj mcu má jednocyklový jádro. Seš si jistej, že timery čítají 1/12 frekvence krystalu?

edit: tu máš něco na luštění, je tam počítáno s tím, že timer tiká plnou rychlostí hodin.
Při vysílání příkazu ignoruješ toggle bit. Jesli se pokoušíš volat u zařízení funkci, která vyžaduje opakované stisky tlačítka, tak ho musíš při každém simulovaném stisku měnit. Proto jsem tam původně sestavení vysílané proměnné tak rozepsal.

Jinak omluv tu pauzu, byl jsem obden v práci na 24h a to jsem rozhodně neměl chuť něco bastlit :slight_smile:.
rc5.c (3.21 KB)

děkuji za nápovědy…
teď jsem byl taky týden mimo…

jj… časovač čítá XTAL/12, a navíc jsem přišel na to, že tenhle můj zkušební Philipls používá RC6… takže mě teď pěkně poslouchá…

budu dál “tvořit” a jistě se zase objevím s dalšími problémy :slight_smile:

diky

Zdravim,

teď si tu zase hraju s NEC protokolem, neměl někdo zkušenosti?
popis zde:
sbprojects.com/knowledge/ir/nec.htm

snažím se rozchodit tento přístroj:
dune-hd.com/firmware/rc/

časování si tipnu, že mám nastaveno dobře, podle mě ale jen asi nějak špatně adresuju, nebo posílám špatnej command, protože je vidět, že “tak nějak” přístroj poslouchá (je-li ve screen modu a něco se mu pokisím zaslat, tak se probudí… to je ale vše… víc mě neposlechne)…

pro například funkci POWER z popisu RC přístroje zasílám:
00 od nejnižšího bitu, pak BF od nejnižšího, stejně pak 43 a BC …

hlavička 9ms burs a 4.5ms pauza… nevíte v čem bych mohl dělat chybu?
popřípadě, mám postnout svůj kod?

děkuji :slight_smile:

ono na konci to casasovanie može byt mimo…

skus dat kod…

diky za rychlou odpověď … já se trošku opozdil

vkládám takový řekl bych …spíše oživovací pseudokod… u sebe to mám trošku rozmodulovaný…
nec.c (3.82 KB)