.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQ
Hledat
Seznam uživatelů
Uživatelské skupiny
Registrace
Profil
Statistika
Soukromé zprávy
Přihlášení
 
Obsah fóra mcontrollers.com
->
Microchip
Odeslat odpověď
Uživatel
Předmět
Tělo zprávy
Smajlíky (emotikony)
Zobrazit další smajlíky (emotikony)
Barva písma:
Výchozí
Kaštanová
Červená
Oranžová
Hnědá
Žlutá
Zelená
Olivová
Azurová
Modrá
Tmavě modrá
Fialová
Fuchsiová
Bílá
Černá
Velikost písma:
Velikost písma
Drobné
Malé
Výchozí
Velké
Obrovské
zavřít zn.
[quote="Anonymous"]Díky za názor. Četl jsem nahoře i poznámku od Elc a ten si jí zase pochvaluje. Takže pokud se ještě někdo ozve, tak to asi bude co člověk to názor a nakonec 50/50. Já dělám do PICů rok a zatím mi datašíty nesedly, jsou moc suché. Navíc jsem podědil nějaké PICy, hlavně osmnáctky a několik třicetdvojek, tak sháním nějakou nalejvárnu.[/quote]
Možnosti
HTML:
VYPNUTO
Značky
:
POVOLENY
Smajlíky:
POVOLENY
Zakázat značky v tomto příspěvku
Zakázat smajlíky v tomto příspěvku
Přílohy
·
Kliknutím na tlačítko
Připojit soubor
se otevře panel pro přidání nové souborové přílohy.
·
Kliknutím na tlačítko
Seznam příloh
se otevře seznam aktuálních příloh, které můžete mazat i upravovat.
·
Chcete-li přepsat některý ze souborů (třeba jeho novější verzí), klikněte na obě dvě tlačítka. Potom postupujte jako při přikládání nového souboru, jen nakonec neklikejte na tlačítko
Připojit soubor
, ale klikněte na tlačítko
Přepsat novější verzí
u stávajícího souboru, který chcete přepsat. Pokud se komentář nemění, není jej třeba znovu zadávat.
Možnosti
Anti SPAM system
Jste neregistrovaný uživatel!
Na kontrolní otázky musí odpovovídat pouze neregistrovaní uživatelé.
Tuto otázku musíte zadat k tomu, aby bylo posílání zpráv složitější (ochrana proti SPAM botům).
Pokud si nejste jistý odpovědí, kontaktujte prosím
administrátora v BUG reportu
, který vám rád pomůže.
Anti SPAM system:
Z jaké země pochází toto fórum? Odpověď jsou dvě slova. První začína na Č a druhé na r.
Vaše odpověď: *
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejdi na:
Zvolte fórum
Fórum
----------------
Zprávy od moderátorů (vývěsní tabule)
Zprávy pro moderátory
Programování, software, mikrokontroléry, mikropočítače, mikroprocesory
----------------
Microchip
ARM
AVR
8051 / 8052
Jiné mikrokontroléry, procesory, hradla
Elektronika, hardware a programátory
----------------
Elektronika s mikrokontroléry, procesory
Elektronika bez mikrokontrolérů, procesorů
Programátory
Ostatní
----------------
Download
Ostatní
Off – topic
Přehled tématu
Autor
Zpráva
PepinoCz
Zaslal: 05 prosinec 2016, 17:16
Předmět:
Všem přátelům PICů a nejen PICů přeji mnoho zábavy a poučení při práci s mikrokontroléry a hodně zdraví a radosti při oslavách svátků vánočních a skoku do roku 2017.
PepinoCz
PepinoCz
Zaslal: 11 únor 2015, 21:25
Předmět:
To Pavel -Anonymní. Napiš kolegovi na booksofpic(zavináč)gmail.com
To Hopkins:
To, že je angličtina bezesporu druhým "mateřským " jazykem je neoddiskutovatelné. Ona není potřeba jen v mikrokontrolérech a programování, kde je jazykem číslo jedna, ale tlačí se nám i do obecného jazyka, což mě trochu vadí. Nicméně se tomu nezabrání a bůhví, jestli za nějakých xxx let na tom nebude čeština stejně, jako irština. Ze své zkušenosti mohu potvrdit, že pravou irštinou v irské republice mluví pouhých 5% lidí, což je katastrofa. Jinak Tvůj rozbor k tomu jak mluvit řečí mikropočítačů je skvělý a to nemyslím ironicky. A také Ti dávám za pravdu. Jen jedna poznámka na okraj: nes.r důchodce. Já ještě nežvatlám. A podle Tvé fotky Ti taky neříkám kojenče!!!
Trochu jsem nepochopil, proč jsi měl v úmyslu mi toto poradit, ale budiž. Už jsem někomu vyprávěl, že při práci venku jsem měl po večerech spoustu času, tak jsem se pustil do překladů, které jsou už hotové. Nehodlal jsem se tím živit, jen jsem si zdokonalil anglinu, zabil jsem tím čas bez rodiny a pro některé dříve narozené s vlohami pro azbuku, kam jsem mimochodem také patřil, jsem byl požehnáním, protože nacpat jazyk do makovice po padesátce není snadné. Proč jsem ale dělal překlady doopravdy? Od přírody jsem lenoch, který manuály četl jen zběžně, ale při překladech musíš vzít slovo od slova, větu po větě a zabývat se tím do detailu. Větě je nutné vdechnout smysl a myšlenku. On strojový překlad také funguje, ale výsledek je k ničemu. Nehledě na to, že překladače jsou stavěné hlavně pro britskou spisovnou, málokdy pro americkou angličtinu. Angličtina má mnoho podob. Kdo byl v USA, tak zjistil, že v New Yorku se nedomluví naší anglinou, ale že i východní pobřeží mluví jinak než západní.
Já měl to štěstí, že jsem v Česku nenašel práci, tak jsem hledal jinde a našel. Dnes mluvím několika jazyky, ale češtinu mám nejraději. Bohužel teď musím i čínštinu, protože rozsypaný čaj v manuálu je na mrtvici a já v Číně koupil zařízení s čínským manuálem.
Měj se pěkně a neber nám starším mít možnost knihy i v českém jazyce. My si taky chceme hrát s kompy a nemuset se učit detailně anglický jazyk.
hopkins
Zaslal: 08 únor 2015, 14:53
Předmět:
Pepino, kdo chce v dnešní době pracovat v elektronice nota bene v mikropočítačích, tak musí umět anglicky a nebude čekat na překlady. Fakt, že něco existuje také ve francouzštině nebo němčině nebo španělštině, teda je bezpředmětná námitka. Mohu doplnit, ano, také existuje v japonštině a čínštině. JENŽE to vše jsou jazyky, kterými mluví mnohonásobně více lidí než celé Česko. Česky mluvící populace je asi 10mio, počítaje v to žvatlající dúchodce a kojence. Z toho však pouze pár stovek se zabývá mikropočítači a jen několik desítek neumí anglicky. Nevěříš? Zjisti si, jaký náklad mají publikace vydavatelství BEN a jakou mají prodejnost. A když to přesto chceš zkusit, prostě si nějakou takovou knihu nech natisknout a vydej vlastním nákladem. Do konce tvého života se ti investice nevrátí zpět, natož aby jsi něco malinko i vydělal.
Anonymní
Zaslal: 06 únor 2015, 18:26
Předmět:
Ahoj,
jak mohu objednat překlad knihy "Mikrokontroléry PIC a vestavěné systémy: PIC18 – použití assembleru a C"
dík Pavel
PepinoCz
Zaslal: 13 prosinec 2014, 11:15
Předmět:
Zdravím všechny příznivce PIC. V rámci předvánoční nálady nabízím všechny publikace se slevou 25 %.
Enjoy it.
PepinoCz
Anonymní
Zaslal: 06 červen 2014, 16:57
Předmět:
Zdravím, tak už jsem konečně nakouknul do knížky, zatím PIC32 a jsem rád, že jí mám. V rámci mých ročních zkušeností mi je přínosem. Možná, že někoho, kdo je na vrcholu neuspokojí, ale pro mě je to dobrý průvodce do třicetdvojek. Musím poděkovat Elcovi - Váš názor nakonec převážil a jsem tomu rád. Pěkný víkend všem. Radek
Anonymní
Zaslal: 19 květen 2014, 14:21
Předmět:
Díky za názor. Četl jsem nahoře i poznámku od Elc a ten si jí zase pochvaluje. Takže pokud se ještě někdo ozve, tak to asi bude co člověk to názor a nakonec 50/50. Já dělám do PICů rok a zatím mi datašíty nesedly, jsou moc suché. Navíc jsem podědil nějaké PICy, hlavně osmnáctky a několik třicetdvojek, tak sháním nějakou nalejvárnu.
NoNameA
Zaslal: 19 květen 2014, 12:09
Předmět: kniha
Zdravím, knihu Pic 32 mám, a abych řekl osobní názor, dost mne zklamala. Pic 18 dělám už asi 10 let a chtěl jsem něco s větším výkonem. Knihu jsem vybíral buďto na Amazonu v AJ nebo výše uvedený překlad - ceny byly relativně blízké. Nikde ale nebyla možnost knihu si trochu osahat - prolistovat. Kdybych věděl co vše obsahuje nechám ji plavat a klidně si vystačím s manuály od výrobce a katalogovými listy. Na doplněnou znalost AJ, jsem samouk, ale manuály se dají číst celkem bez problémů, když jsem chodil do školy ještě tady řádili komančové a učila se ruština.
Anonymní
Zaslal: 19 květen 2014, 10:16
Předmět:
Dobrý den
Prosím o informaci, zda má někdo knihy o PIC18 a PIC32. Pokud ano, jaké jsou Vaše poznatky? Mám zájem si je koupit, tak bych rád zkušenosti.
Díky za každou i stručnou odpověď.
Vladěk
PepinoCz
Zaslal: 18 prosinec 2013, 9:21
Předmět:
Na četné dotazy, co bude následovat po céčku s interaktivní simulací, jsem se rozhodl neodpovídat jednotlivcům. Tazatelů bylo víc a díky pracovnímu vytížení nestíhám. Takže souhrnně - pracuji na publikaci, jak již bylo dříve zmíněno, která se zabývá prací se zobrazovači. Bude to pod názvem "Zkoumáme zobrazovače - univerzální kniha o zobrazovačích s rozhraním mikrokontrolérů PIC". Kniha se zabývá připojením diody LED, což je zřejmě nejjednodušší optický zobrazovač a přes displeje LED a alfanumerické bodové LCD se standardními řadiči bude končit barevnými grafickými displeji, které lze levně získat z mrtvých nebo vysloužilých mobilních telefonů. Je zde i kapitola, která řeší DC-DC obvody pro úpravu napájení pro vysoce svítivé LED v zapojeních, která jsou napájena menším napětím, než je 5 V. Je to praktické pro telefonní displeje, které jsou většinou těmito LED podsvěcovány. Spousta příkladů a obrázků celou publikaci doplňuje.
Z této publikace také mohou čerpat i vyznavači jiných značek mikrokontrolérů.
Takže se omlouvám těm kterým jsem nenapsal na email a děkuji za pochopení.
PepinoCz
Zaslal: 24 listopad 2013, 18:01
Předmět:
to Mahoney
Ahoj. Já jsem to taky jako legraci bral a v tom duchu jsem i odpovídal.
Svého času jsem s adminem probíral nějaké úpravy stránek a byl vstřícný. Takže si myslím, že by se tu nějaké rozšíření, které máš asi na mysli, dalo udělat.
K PIC32MZ jsou informace již dlouho a Microchip posílá i vzorky. U nás se zatím studují manuály a neveřejné informace. V každém případě jsou to pozoruhodné kousky s velmi zajímavým výkonem. Příští rok se jim podívám na zoubek, protože jsem si o nějaké vzorky také napsal.
Mahoney
Zaslal: 24 listopad 2013, 14:27
Předmět:
Neurazil, v pohodě
ono to tak někdy skutečně je, někdy si tak dělám legraci i sám ze sebe, protože někdy mě ten přílišný detailismus brzdí. Jinak svatá pravda, HD44780 je všude a je to trochu škoda, co jsem si pohrál s LCD řadičem tak se mi to taky zalíbilo natolik, že s tím chystám další projekty.
Snahu zdokumentovat všechny moduly i vyšší řady PIC chválím, a dokonce mám návrh: Bylo by dobré časem pustit něco málo i na web (ale chápu, že překlady se musí první zaplatit, proto píšu "časem"), ale zároveň je jasné, že by bylo dobré kdyby to i něco přineslo. Co využít nějaký podobný projekt jako je Fandorama (v podstatě podpůrný web - alespoň zatím - pro web Robotika.cz) nebo nějakou podobnou myšlenku, aby si lidé, co mají zájem např. pouze o konkrétní části dokumentace, mohli tuto část zakoupit (nebo se třeba složit na zveřejnění - fantazii se meze nekladou, je jen na autorovi, jak případně stanoví podmínky, pokud to uzná za zajímavou myšlenku)?
A přidám ještě jednu inspiraci do budoucna - Microchip chystá nové PIC32, celkem nářezová záležitost - však mrkněte sami.
PIC32MZEC family
PepinoCz
Zaslal: 21 listopad 2013, 21:26
Předmět:
Zdravím Tě "šťouro"
Doufám, že jsi se neurazil. Měl jsem asi lépe napsat - poněkud opomíjené-? Jinak v publikaci najdeš právě citovaného zástupce PIC16F917.
Většinou totiž vidím použití všude preferovaného řadiče 44780 a na krásné velké displeje bez řadiče se obecně zapomíná. Doufám, že mě nebude nikdo tahat za má slova za fusekli. Ale je to tak. Dva slovenští přátelé mě k této myšlence přivedli a myslím si, že by měly být k dispozici příklady všech modulů v PICech. Mimochodem připravuji teď dílko, které se zabývá rozhraními od staré dobré LEDky po barevné displeje z odumřelých telefonů. Myslím, že by to mohlo pár lidí zajímat.
No a příští rok přijde do "pera" CAN, LIN, USB a Ethernet. Myslím, že pak už si nikdo nebude moci stěžovat na nedostatek literatury pro PICy.
Takže to nebylo myšleno tak, že je nedostatek PICů s moduly LCD, ale je to v poměru aplikací pro vestavěný modul LCD versus 44780.
Přeji všem více či méně zábavný večer. PepinoCz
Mahoney
Zaslal: 21 listopad 2013, 17:11
Předmět:
PepinoCz napsal:
včetně rozhraní, které není běžné u řady PIC16 a tím je obsluha displeje LCD bez řadiče 44780
Co je to "běžné"? U PIC16F je LCD driver v PIC16F91x nebo v PIC16F193x (zrovna si s jedním tímto a jeho LCD driverem na stole hraju, maká to pěkně), což už je poměrně dost velký výběr... ale asi je to někomu málo
PepinoCz
Zaslal: 21 listopad 2013, 9:42
Předmět:
Zdravím všechny příznivce PICů. S potěšením mohu oznámit, že je tu nová publikace, která se zabývá céčkem. "Programování osmibitových mikrokontrolérů PIC v C s interaktivní simulací". Přímo navazuje na předchozí - "Rozhraní mikrokontrolérů PIC ...", kam se i občas odvolává. Najdete v ní obsluhu základních modulů v mikrokontroléru, včetně rozhraní, které není běžné u řady PIC16 a tím je obsluha displeje LCD bez řadiče 44780. Takže klasika, kterou známe například z multimetrů, nebo bateriové techniky s požadavkem na nízkou spotřebu. V neposlední řadě je tu popis a příklady pro řízení stejnosměrných a krokových motorů pomocí polo- a úplných můstků (FETy). Naťukává se tu i systém reálného času RTOS. Jako referenční obvod se používá starý dobrý PIC16F877A a PIC16F917.
Co dodat? Spousta příkladů, obrázků a hlavně srozumitelný popis s fůrou informací, vhodný pro začátečníky, ale i staré pardy.
Enjoy it!
PepinoC
Num Lock Holder - app to hold Numlock
Copyright © 2019
Rudolf Veselý, mcontrollers.com
.
Je zakázáno používat části tohoto webu bez souhlasu autora. || Powered by
phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group - with RedSquare
DoubleJ(Jan Jaap)